چگونه توییتر رمزنگاری می تواند تحت رهبری ماسک تغییر کند

چگونه توییتر رمزنگاری می تواند تحت رهبری ماسک تغییر کند
۱۴ مهر ۱۴۰۱

 

در حالی که چانه زنی برای خرید توییتر توسط ایلان ماسک ادامه دارد، این سوال مطرح میشود که آیا برخی یا همه تغییراتی که او در ابتدا برای این پلتفرم اشاره کرد، به واقعیت تبدیل خواهند شد یا خیر؟

این پلتفرم یک ابزار ارتباطی و خبری محبوب برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، کاربران و سرمایه گذاران است، به طوری که طبق داده های BitInfoCharts، در این پلتفرم رسانه های اجتماعی روزانه حدود 120000 توییت در مورد بیت کوین نگاشته می شود.

 

نگاهی به اظهارات اولیه ماسک در زمانی که او پیشنهاد خرید توییتر را مطرح کرد، می‌تواند تغییراتی را که او برای این پلتفرم متصور است را روشن کند. این تغییرات شامل تمرکز بر آزادی بیان، حذف ربات‌های هرزنامه، حساب‌های جعلی، دکمه ویرایش و حتی پرداخت‌های رمز ارز، همگی در نظر گرفته شده‌اند و در صورت انجام این معامله، همچنان می‌توانند در دستور کار باشند.

 

ربات های اسپم و حساب های جعلی

یکی از حوزه‌های بالقوه تمرکز حول ربات‌های اسپم در توییتر است. در ماه آوریل ماسک در طی یک سخنرانی در ونکوور گفت: که اگر پیشنهاد او برای خرید توییتر موفقیت آمیز باشد، “اولویت اصلی” حذف ربات های اسپم و کلاهبردار، از این پلتفرم خواهد بود و اشاره کرد:

“اولویت اصلی من حذف ربات های اسپم و کلاهبردار و ارتش ربات هایی است که در توییتر فعال هستند.” آنها وضعیت را بسیار آشفته میکنند. اگر به ازای هر کلاهبرداری ارز دیجیتالی که می‌دیدم، یک دوج‌کوین داشتم، اکنون ۱۰۰ میلیارد دوج‌کوین داشتیم.»

 

آزادی بیان و بازگشت ترامپ؟

ماسک ابتدا در ماه آوریل در توییتی به موضع خود در مورد آزادی بیان پرداخت و  اظهار داشت: “امیدوارم حتی بدترین منتقدان من در توییتر باقی بمانند، زیرا آزادی بیان همین است.”

ماسک همچنین اظهار داشت که اگرچه فکر می‌کند ترامپ احتمالاً نباید دوباره نامزد ریاست‌جمهوری شود زیرا او «تفرقه‌گر» است، اما فکر می‌کند باید «به توییتر بازگردانده شود».

 

الگوریتم عمومی

ماسک همچنین به این فکر کرده است که الگوریتم توییتر را برای عموم در دسترس قرار دهد، حتی یک نظرسنجی ایجاد کرد که در نهایت بیش از یک میلیون رای داشت و 82٪ از پاسخ دهندگان به این پیشنهاد “بله” گفتند.

کاملاً مشخص نیست که ماسک چه چیزی در ذهن دارد، اما می‌تواند به این معنی باشد که به نرم‌افزار اجازه می‌دهد برای بازرسی عمومی باز باشد و به کاربران امکان می‌دهد کد ها را بخوانند، از آن برای برنامه‌های خود استفاده کنند و پیشنهاداتی برای تغییرات در نحوه عملکرد آن ارائه دهند.

 

ایده های دیگر

سایر ایده‌ها مانند طرح‌هایی برای استفاده از فناوری بلاک چین و شارژ 0.1 (DOGE) در هر توییت یا بازتوییت، که ماسک بعداً گفت که امکان‌پذیر نیست.

ماسک همچنین ایده اضافه کردن یک دکمه ویرایش و توییت‌های طولانی را داشت، و این در حالی است که اخیرا این پلتفرم تصمیم گرفته است دکمه ویرایش را به توییتر اضافه کند.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *