بانک مرکزی هند برنامه های خود برای CBDC را اعلام کرد

بانک مرکزی هند برنامه های CBDC روپیه دیجیتال را تشریح می کند
۱۶ مهر ۱۴۰۱

 

بانک مرکزی هند RBI به دنبال افزایش آگاهی از CBDC ها است که در حال حاضر توسط تعدادی از بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال توسعه هستند. این بانک با انتشار یک سند، اهداف و عناصر مثبت و منفی روپیه دیجیتال در هند را به وضوح تعریف می کند. این سند انگیزه های کلیدی برای صدور CBDC هند را، اعتماد، ایمنی، نقدینگی و همچنین یکپارچگی را به عنوان اجزای اصلی یک ارز دیجیتال مستقل خلاصه و  برجسته می کند.

 

انگیزه اصلی برای صدور CBDC در هند کاهش هزینه های عملیاتی مربوط به مدیریت پول نقد فیزیکی در این کشور ذکر شده است. و وعده بهبود پرداخت‌های داخلی و تسویه‌حساب‌ها نیز از طریق یک ویژگی آفلاین برای CBDC مورد تاکید قرار می‌گیرد که، در مکان‌های دوردست و در مناطقی که منبع برق پایدار یا دسترسی به شبکه تلفن همراه ندارند، مفید خواهد بود. RBI همچنین نگرانی خود مبنی بر اینکه، گسترش مداوم ارزهای رمزنگاری شده توانایی بانک مرکزی در تنظیم سیاست پولی و سیستم پولی را کاهش می دهد، و این میتواند تهدیدی برای ثبات مالی بانک مرکزی هند باشد، را ابراز کرد.

 

توسعه مداوم روپیه دیجیتال، احتمالاً شامل تعامل و گفتگوی بیشتر با ذینفعان و طراحی برای تولید یک CBDC است. بانک مرکزی هند همچنین برنامه خود برای تکمیل CBDC و ارائه راه‌های پرداخت دیجیتال به کاربران را، اعلام کرد.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *