کشف پولشویی 11.1 میلیون دلاری با توکن HPZ در هند

اخبار
زمان مطالعه : 1 دقیقه

اداره اجرایی هند در 24 آوریل (4 اردیبهشت)، بیش از 11.1 میلیون دلار را به عنوان بخشی از تحقیقات جاری درمورد پولشویی مسدود کرد. این وجوه طی بازرسی‌های انجام شده در سه بانک و درگاه‌های پرداخت در سراسر کشور که به شرکت‌های دخیل در پولشویی خدمات می‌دادند کشف و ضبط شد.

 

این نهاد افزود:

تحقیقات نشان می‌دهد، این پولشویی از طریق سرمایه‌گذاری در توکن HPZ صورت می‌گرفت. همچنین طی تحقیقات مشخص شد، دو شرکت مسئول جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران، از طریق اپلیکیشن‌ها اقدام می‌کردند. همچنین دریافتیم که بوپِش آرورا، متهم اصلی این پرونده، یکی از این شرکت‌ها را اداره می‌کرد.

 

به گفته مقامات، آرورا و همدستانش از این شرکت و چندین نهاد دیگر برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران، از طریق راه اندازی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های غیر رسمی اقدام می‌کردند. برخی از شرکت‌هایی که این وب‌سایت‌ها را اداره می‌کردند با چینی‌ها در ارتباط بودند که این ارتباطات منجر به اتهام پولشویی شد.

 

همانطور که در کلاهبرداری معمول است، افراد متهم به سرمایه‌گذاران وعده داده‌ بودند که درصورت سرمایه‌گذاری در توکن‌ HPZ، بازدهی کلانی خواهند داشت. متهمین ادعا کرده بودند که سود سرمایه‌گذاران، از استخراج بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه به دست می‌آید.

منبع:
cryptoslate
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *