مسدودسازی دارایی‌های صرافی Vauld به‌خاطر اتهامات پولشویی

مسدودسازی دارایی‌های صرافی Vauld به‌خاطر اتهامات پولشویی
۲۵ مرداد ۱۴۰۱

اداره اجرایی هند (ED) دارایی‌های 46 میلیون دلاری Vauld که یک صرافی ارزهای دیجیتال است را مسدود کرد. در بیانیه مطبوعاتی Vauld، این شرکت اعلام کرد که با ادعاهای مطرح شده توسط ED در مورد فرایندهای KYC (احراز هویت) و AML (قوانین ضد پولشویی) مخالف است.

دارایی‌های مسدود شده توسط ED، در حساب‌های بانکی، درگاه های پرداخت و کیف پول‌های صرافی ارز دیجیتال Flipvolt ذخیره شده بود. این 46 میلیون دلار، به پرونده وام های غیرقانونی مرتبط است. Flipvolt، شعبه هندی صرافی سنگاپوری Vauld است. این وام‌دهنده رمزارز اشاره کرده‌است که ED با وجود همکاری کامل این صرافی، به دنبال مسدود کردن دارای‌های این صرافی است. در ارتباط با بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شده است:

در ماه جولای 2022، ما و  چندین صرافی دیگر که خدمات رمزنگاری در هند ارائه می‌کنند، از اداره اجرای حیدرآباد هند احضاریه دریافت کرده بودیم که نشان‌می داد به دنبال اطلاعات/اسناد خاصی هستند. با رعایت احضاریه، ما به طور کامل با اداره اجرای احکام همکاری کرده و کلیه اطلاعات/اسناد مورد نیاز را ارائه کردیم.

ناظر مالی مربوطه پس از تشخیص اینکه این شرکت یک پوشش برای پولشویی است که مالک آن دو شهروند چینی می‌باشند، اعلام کرد که دارایی‌های Flipvolt را به مبلغ 3.7 میلیارد روپیه یا 46.4 میلیون دلار مسدود می کند.

هند، یکی از بی‌ثبات‌ترین کشورها در خصوص قانون‌گذاری و اقدامات متعدد بر روی ارزهای دیجیتال است که این موضوع، سرمایه گذاران هندی را سردرگم کرده است.

منبع:
bitcoinist
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *