استفاده از رمزارز برای انجام معاملات بین‌المللی توسط ایران

واردات 10 میلیون دلاری ایران با استفاده از کریپتو و برنامه استفاده گسترده از آن تا پایان شهریور
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

تحریم‌های اقتصادی طولانی‌مدت علیه جمهوری اسلامی ایران، این کشور را به سمت استفاده از رمزارز به عنوان یک وسیله پرداخت برای معاملات تجاری بین‌المللی، سوق داده است.

به گفته یک مقام ارشد بازرگانی دولتی، ایران که با چندین دهه تحریم اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، اولین سفارش واردات بین‌المللی خود را با استفاده از ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون دلار انجام داده است.

این خبر، توسط علیرضا پیمان پاک، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در پستی توییتری در تاریخ 18  مرداد به اشتراک گذاشته شد.

در حالی که این مقام رسمی جزئیاتی در مورد ارز دیجیتال استفاده شده یا کالاهای وارداتی مربوطه فاش نکرد، گفت: این سفارش 10 میلیون دلاری نشان‌دهنده اولین معامله از بین بسیاری از معاملات بین‌المللی است که با ارزهای دیجیتال تسویه می‌شود و برنامه‌هایی برای افزایش آن در ماه آینده وجود دارد.

آقای پیمان پاک اضافه کرد تا پایان شهریور، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند به طور گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *