پیشنهاد جاستین سان برای ایجاد بانک ارزهای دیجیتال

۲۱ اسفند ۱۴۰۱

جاستین سان مدیر عامل شرکت بیت تورنت در حساب توییتری خود، پیشنهادی را برای ایجاد بانک ارزهای دیجیتال مطرح کرد. او گفت:

حوادث اخیر مانند وضعیت بانک سیلیکون ولی (SVB)، آسیب احتمالی ناشی از بسیاری از ضعف‌های این صنعت را برجسته می‌کند. اکنون زمان ساخت یک بانک قابل اعتماد که بتواند نیازهای صنعت رمز ارز را برآورده کند، رسیده است. به عنوان حامی این اکوسیستم، من پذیرای هر ایده‌ای هستم که بتواند به ایجاد چنین بانکی کمک کند.

بانک سیلیکون ولی که در حوزه استاراپ‌ها فعالیت داشت، روز چهارشنبه زمانی که سرمایه گذاران را با خبرهایی مبنی بر نیاز به جمع‌آوری ۲.۲۵ میلیارد دلار برای تقویت ترازنامه خود، غافلگیر کرد و آنچه به دنبال داشت، سقوط سریع یک بانک بسیار خوشنام بود که در کنار مشتریان عرصه فناوری خود رشد کرده بود. سپس روز جمعه مقامات کالیفرنیا سپرده‌های آن را متوقف کرد. کارشناسان این را بزرگ‌ترین رویداد ورشکستگی بانکی ایالات متحده از زمان بحران مالی سال 2008 می‌دانند.

سان همچینی ادامه داد:

من مایل به همکاری با دوستانم برای تامین بودجه، مدیریت و پشتیبانی عملیاتی، چه در امریکا و چه در خارج از این کشور هستم. یک زیرساخت بانکی قوی که بین سیستم مالی سنتی و رمزنگاری پل ارتباطی برقرار می‌کند، برای پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال ضروری است. بیایید با هم کار کنیم تا یک محیط امن و منظم برای صنعت رمز ارز ایجاد کنیم و اطمینان حاصل کنیم که حوادثی مانند مورد بانک سیلیکون ولی در آینده رخ ندهد.

یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *