راه‌اندازی صرافی جدید در دبی

راه‌اندازی صرافی جدید در دبی
۲۰ شهریور ۱۴۰۱

صرافی ارز دیجیتال Blockchain.com، مستقر در لندن، توسط سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی (VARA) دبی، تأییدیه قانونی موقت برای ایجاد دفتر محلی خود در این شهر را دریافت کرده است. با مفاد اعطا شده، نهادها و خرده‌فروشان می‌توانند از این بستر رمزنگاری، در امارات متحده عربی استفاده کنند.

 در 9 مارس 2022، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، قانون مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده را تصویب کرد. قانون دارایی‌های رمزنگاری این کشور، صرافی‌های ارزهای دیجیتال و کاربران را ملزم می‌کند تا قبل از انجام فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری مانند راه‌اندازی یک صرافی رمزنگاری، انتقال دارایی‌های رمزارز، و معامله توکن‌ها با سایر دارایی‌ها، در یک نهاد نظارتی ثبت‌نام کنند. از آن زمان به بعد، تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال توسط VARA در امارات متحده عربی تاییدیه قانونی دریافت کرده اند.

در ماه ژوئیه، شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم سیاست جدید متاورس را اعلام کرد که هدف آن افزایش 5 برابری تعداد شرکت‌های بلاکچینی و متاورس در پنج سال آینده است.

هدف از این طرح درآمد 4 میلیارد دلاری است. وی همچنین افزود که این طرح به دبی کمک می‌کند تا در منطقه ،به یک پیشرو در فناوری متاورس تبدیل شود. بدین ترتیب دبی، علاوه بر ایجاد 40000 شغل مجازی، قصد دارد، یکی از 10 اقتصاد برتر جهان شود.

منبع:
ambcrypto
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *