پروتکل LENX احتمالا راگ‌پول شده است!

پروتکل LENX در معرض کلاهبرداری راگ پول قرار گرفت!
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

پلتفرم LENX Finance که در اوایل سال جاری مبلغ 10.22 میلیون دلار از طریق تامین مالی LBP جمع آوری کرده بود، در حال حاضر در مظان اتهام کلاهبرداری راگ‌پول قرار دارد.

راگ پول، نوعی کلاهبرداری است که در آن توسعه‌دهندگان به طور ناگهانی تمام سرمایه‌ها را از یک پروژه یا استخر نقدینگی برداشت می‌کنند و سرمایه‌گذاران را با توکن‌ها یا دارایی‌های بی‌ارزش رها می‌کنند.

در همین راستا، بسیاری از کاربران گزارش دادند که تمام دارایی‌های صندوق مالی این شرکت در 27 مارس (8 فروردین) به حساب بایننس منتقل و کیف پول‌های LENX تخلیه شده است. به گفته‌ی کاربران، حساب رسمی توییتر این پلتفرم از آن زمان تاکنون هیچگونه فعالیتی نداشته است.

این پروتکل در ژانویه 2024 (دی ماه 1402) راه‌اندازی شد و وعده حمایت از بیت‌کوین بومی برای تولید سود یا وام گرفتن در مقابل آن را به کاربران داد.

در سال 2023، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا گزارش داد که کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال افزایش زیادی در این کشور پیدا کرده است. براساس گفته‌های این سازمان، کلاهبرداری‌های مرتبط با این حوزه در سال 2023 نسبت به سال 2022 افزایش 53 درصدی داشت.

منبع:
bitcoinsistemi
faeze salimi

نویسنده در حوزه ارزهای دیجیتال هستم. با اینکه پیشینه تحصیلی من در رشته مهندسی صنایع است، اما علاقه وافر من به دنیای رمز ارزها، مسیر شغلی‌ام را به سمت نویسندگی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *