نظر رسانه‌ها در مورد ادغام اتریوم چیست؟

نظر رسانه ها در مورد ادغام اتریوم چیست؟
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

 

رسانه‌های اصلی، شروع به بررسی اهمیت ادغام اتریوم در هفته آینده کرده‌اند و آن را به‌ عنوان «تعمیرات اساسی» توصیف می‌کنند که می‌تواند پذیرش ارز های دیجیتال را تسریع کند اما در صورت شکست، موج‌های شوکه کننده و فاجعه‌باری را به بازار وارد کند.

 

ادغام از زمان وایت پیپر اولیه اتریوم در حال شکل گیری بوده است و شامل حرکت از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) به یک اثبات سهام کارآمد (PoS) بدون هیچ گونه اختلال قابل توجهی در بلاکچین است.

 

نشریه فوربز، ارتقای بدون توقف را شبیه به «تغییر موتور یک سفینه فضایی در میانه پرواز» خواند و کوری کلیپستن، مدیرعامل سوان بیت کوین نیز گفت که این ارتقا مانند «تلاش برای تعمیر هواپیما در وسط پرواز» هست.

 

برخی از رسانه‌ها تاکید کردند که ارتقا می‌تواند مملو از خطر باشد، و نگران این هستند که یک حرکت اشتباه می‌تواند برای آینده شبکه و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در بلاکچین اتریوم، فاجعه‌بار باشد.

 

روزنامه بریتانیایی Evening Standard مینوسد که معامله‌گران رمزارز، قبل از ادغام آتی «نفس خود را حبس کرده‌اند»، زیرا یک ارتقاء ناموفق می‌تواند کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال را «در معرض خطر» قرار دهد.

 

به گفته Defillama، شبکه اتریوم بار مسئولیت 150 میلیارد دلار بازار استیبل‌کوین و حدود 33 میلیارد دلار ارزش رمزارزهایی را که توسط برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DApps) قفل شده است، بر عهده دارد.

 

دکتر آنا بکر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران EndoTech گفت که اگر مشکلی پیش بیاید که منجر به توقف بلاکچین شود، “بقای این صنعت بسیار مشکل خواهد بود”

اتریوم زیرساخت بسیاری از شرکت‌ها برای مدیریت بلاک‌چین‌هایشان است، بنابراین اگر مشکلی پیش بیاید، صنعت را متوقف کرده ایم و بقای صنعت بعد از آن دوره بسیار مشکل خواهد شد.

واشنگتن پست اشاره کرد: از آنجایی که مکانیسم اثبات سهام «کمتر آزمایش شده است» در مقابل اثبات کار “که امنیت آن در بیش از یک دهه ثابت شده است”، «اکنون ممکن است آسیب‌پذیری های جدیدی پیدا در آن شود».

 

جان کویگین، روزنامه‌نگار از ABC استرالیا در گزارش خود ذکر میکند: با توجه به اینکه مدل جدید فقط بر روی «بلاکچین‌های آزمایشی» آزمایش شده است، این احتمال وجود دارد که آزمایش اتریوم «شکست بخورد».

 

یکی از نکاتی که در مورد آن بین رسانه‌ها اتفاق نظر وجود دارد این است که، ارتقای اتریوم باعث می‌شود بسیار دوست‌دار محیط‌ زیست‌تر از قبل شود. طبق گفته بنیاد اتریوم، مصرف انرژی تا بیش از ۹۹ درصد کاهش می‌یابد.

 

برخی استدلال می‌کنند که این امر می‌تواند روی دیگر ارزهای رمزپایه اثبات کار مانند بیت‌کوین فشار بیاورد تا در نهایت از این روش پیروی کنند.

 

کویگین گفت: «در زمانی که جهان به شدت در تلاش است تا مصرف انرژی را کاهش دهد، بیت کوین هر ساله انرژی بیشتری نسبت به کشورهای متوسط ​​مانند آرژانتین مصرف می‌کند.»

اگر سوئیچ اتریوم موفق شود، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تحت فشار زیادی برای مقابله با این مشکل خواهند بود. او در پایان گفت:

«یک چیز واضح است: با افزایش روزافزون نیاز به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، بهانه‌ ارزهای دیجیتال برای مصرف بی‌شمار انرژی‌شان، تمام می‌شود.»

بر اساس گزارش ها: اتریوم (ETH) در حال حاضر با ارزش 187.5 میلیارد دلار در مقایسه با ارزش بازار 360 میلیارد دلاری بیت کوین (BTC)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است.

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *