مدیران صرافی FTX با استفاده از ایموجی‌ها نقل و انتقالات را تائید می‌کردند

۲۱ فروردین ۱۴۰۲

اف‌تی‌ایکس (FTX) صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال، ظاهراً کلیدهای خصوصی کیف پول‌های رمزنگاری خود را در سرویس وب آمازون ذخیره کرده است. بر اساس این اسناد، دارایی‌های صرافی به‌طور «غیر سازمان‌دهی‌شده» نگهداری و میلیاردها دلار ارز رمزنگاری‌شده به‌طور نامطمئن در سرویس وب آمازون ذخیره می‌شد.

این گزارش نشان می‌دهد که صرافی از کوئیک‌بوکس و اکسل برای مدیریت فرآیندهای مالی مختلف مانند حسابداری، صورت‌های مالی و اظهارنامه مالیاتی در 35 نهاد مختلف زیر مجموعه خود استفاده کرده است. علاوه بر این از اکسل و گوگل درایو برای مدیریت اسناد به کار گرفته‌اند . با این حال، این گزارش نشان می‌دهد که استفاده اف‌تی‌ایکس از این ابزارها ناکافی بوده و به بی نظمی شرکت کمک کرده است.

همچنین گفته شده است که مدیران با استفاده از ایموجی‌ها نقل و انتقالات را تائید می‌کردند . این گزارش توضیح می‌دهد که FTX هزینه ها و فاکتورها را از طریق یک کانال نامطمئن ارسال کرده است و مدیران برای تایید آن‌ها تنها به ایموجی‌ها تکیه می‌کردند و فرآیند تایید را غیررسمی و مختصر می‌نامیدند.

 

علاوه بر این، این گزارش اشاره می‌کند که سیستم ثبت سوابق صرافی ناکافی و بدون نظارت مناسب بوده و مدیران صرافی از سیگنال و تلگرام برای برقراری ارتباط با مکانیسم‌های پیام‌های ناپدید شده استفاده می‌کردند که روند ثبت سوابق را پیچیده‌تر می‌کرد.

 

این یافته‌ها می‌تواند پیامدهای عمیقی برای سم بنکمن فرید داشته باشد که اخیراً با ۱۲ اتهام جدید مرتبط با رهبری خود در این صرافی مواجه شده است.

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *