مستر کارت ابزار جدید محافظت از کلاهبرداری رمزارز را راه اندازی کرد

مستر کارت ابزار جدید محافظت از کلاهبرداری رمزارز را راه اندازی کرد
۱۲ مهر ۱۴۰۱

 

ارائه‌دهنده خدمات مالی “مستر کارت” یک سرویس رمزنگاری جدید مرتبط با مدیریت ریسک را، راه‌اندازی می‌کند. سرویس جدید مستر کارت “Crypto Secure”، با هدف کمک به بانک‌ها در یافتن و جلوگیری از کلاهبرداری در پلتفرم‌های تجاری رمز ارز،  طراحی شده است.

 

Crypto Secure با استفاده از هوش مصنوعی، داده‌های بلاک چین و سوابق عمومی تراکنش‌های رمزنگاری را به همراه سایر منابع ترکیب می‌کند تا خطرات مرتبط با مبادلات رمزنگاری را در شبکه مستر کارت تعیین کند. مستر کارت در حال حاضر خدمات مشابهی با تراکنش های ارز فیات در اختیار بانک قرار داده است. آجی بهلا، رئیس تجارت الکترونیک و اطلاعاتی مستر کارت، گفت:

ایده این است که نوع اعتمادی که ما برای تراکنش‌های تجارت دیجیتال ارائه می‌کنیم، می‌خواهیم بتوانیم همان نوع اعتماد را برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال برای مصرف‌کنندگان، بانک‌ها و بازرگانان ایجاد کنیم.»

پرداخت‌های رمزنگاری به لطف پردازنده‌های متمرکز مانند Visa و مستر کارت در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند. سال گذشته Visa بیش از 1 میلیارد دلار هزینه رمزنگاری را گزارش کرد، اخیراً مستر کارت گزینه‌های پرداخت رمزنگاری جدیدی را در کشورهایی مانند آرژانتین و اندونزی ایجاد کرده است.

با این حال، همانطور که رمزارزها همچنان در دسترس عموم قرار می‌گیرند، هر گونه کلاهبرداری و جرم مرتبط با این صنعت نیز افزایش می‌یابد. بر اساس داده‌های Chainalysis، سال 2021 با دریافت 14 میلیارد دلار آدرس‌های کیف پول تقلبی، رکورد جدیدی را در جرایم رمزنگاری ثبت کرد.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *