متامسک: هیچ تغییری در جمع‌آوری داده‌های کاربران رخ نداده است

متامسک: هیچ تغییری در جمع‌آوری داده‌های کاربران رخ نداده است
۵ آذر ۱۴۰۱

کانسنیس ConsenSys، شرکت توسعه‌دهنده کیف پول متامسک MetaMask، اعلام کرد که در به‌روزرسانی اخیر هیچ تغییری در اطلاعاتی که این پلتفرم از کاربران خود جمع‌آوری می‌کند ایجاد نشده است و فقط جمله‌بندی عبارات تغییر کرده است. این به روزرسانی جدید به معنی جمع‌آوری اطلاعات “بیشتر” از کاربران نیست و فقط بدان معنی است که چه اطلاعاتی در حال جمع‌آوری است و چطور از آنها استفاده می‌شود. این اظهارات در واکنش به انتقادات برخی کاربران منتشر شده که گفته بودند متامسک در به‌روزرسانی اخیر خود آی‌پی و داده‌های کیف پول کاربرانش را جمع‌آوری می‌کند.

طبق سیاست حفظ حریم خصوصی متامسک، وقتی کاربران با بلاکچین اتریوم یا دیگر بلاکچین‌ها، از طریق یک ارائه دهنده RPC مثل اینفیورا ارتباط برقرار می‌کنند، IP کاربر و آدرس کیف پول او، برای ارائه خدماتی چون انجام تراکنش‌ها یا درخواست موجودی جمع‌آوری می‌شود.

سازنده کیف‌پول رمزارز متامسک این مسئله را متذکر شده است که جمع‌آوری داده‌های کاربران زمانی رخ خواهد داد که کاربر از اپلیکیشن اینفورا استفاده کند. بنابراین اگر کاربران RPC های خود را از Infura به ارائه‌دهنده دیگری تغییر دهند، داده‌های آنها توسط Consensys جمع آوری نمی‌شود. با این حال، آنها مشمول هر خط مشی جمع آوری اطلاعاتی هستند که توسط ارائه‌دهنده RPC انتخابی آنها انجام شود.

اینفورا مجموعه‌ای از ابزارهای مختلف برای تمام افراد است تا بتوانند برنامه‌هایی ایجاد کنند که به بلاکچین اتریوم متصل شوند. درواقع به جای اینکه کاربران، میزبان نود خود باشند این شرکت‌ها ازجانب آنها نودها را اجرا و ذخیره می‌کنند.

اینفورا یک سیستم متمرکز است، بنابراین کاربران ممکن است با تهدیدهای بالقوه‌ای از جمله آسیب‌پذیری اینفیورا در برابر هکرها و همچنین سوءاستفاده و سانسور کردن تراکنش‌های آنها توسط نهادهای ثالث و دولت‌ها مواجه شوند. در نتیجه، ماهیت همه نرم‌افزارهایی که از اینفورا استفاده می‌کنند، به متمرکز بودن نزدیک می‌شود که به نوبه خود ماهیت اصلی بلاکچین یعنی؛ تمرکززدایی و ناشناس بودن را زیر سوال می‌برد.

 

منبع:
decrypt
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *