هشدار متامسک به کاربران: شایعه ایردراپ توکن متامسک دروغ است

ایردراپ متامسک شایعات
۱۰ فروردین ۱۴۰۲

ارائه‌دهنده کیف پول وب3 متامسک (MetaMask) در صفحه توییتری خود نسبت به شایعات دروغین در مورد ایردراپ توکن متامسک هشدار داد. این شایعات زمانی در فضای مجازی قوت گرفت که جو لوبین، مدیرعامل شرکت کانسنسس (ConsenSys) در یک مصاحبه اظهار کرد تیم او در راستای غیرمتمرکزسازی شرکت خود به دنبال راه‌اندازی یک توکن می‌باشد. از آنجایی که کیف پول متامسک یکی از محصولات کانسنسس است؛ چندین حساب توییتری جعلی با تظاهر به اینکه حساب رسمی متامسک هستند، به افراد لینک‌هایی برای شرکت در ایردراپ توکن «MASK» ارسال و از آن‌ها کلاهبرداری کرده‌اند.

پس از آن، متامسک با انتشار توییتی این شایعات را تکذیب و اعلام کرد:

 

تمام این شایعات در ارتباط با ایردراپ و اسنپ‌شات نه تنها دروغ، بلکه «خطرناک» نیز هستند؛ چراکه آن‌ها زمینه‌‌‌ی سوءاستفاده کلاهبرداران و هکرها از کاربران را فراهم می‌کنند. لطفا مراقب سایت‌های جعلی در روزهای آینده باشید.

 

نکته قابل توجه اینجاست که به نظر می‌رسید چندین اینفلوئنسرهای صنعت ارزهای دیچیتال نیز در دام کلاهبرداری مربوط به این ایردراپ تقلبی افتاده‌اند؛ زیرا بسیاری از آن‌ها راهکارهای خود برای کسب بیشتر توکن‌ در این ایردراپ را با هزاران فالور خود به اشتراک گذاشته‌اند.

به دنبال این شایعات، داده‌های وب‌سایت دی‌اپ رِیدار (DappRadar) نشان داده‌اند که فعالیت‌ها در شبکه متامسک بیش از دو برابر افزایش یافته است؛ به طوری که میزان تراکنش‌های روزانه در 25 مارچ 6,800 عدد ثبت شده و این میزان در 27 مارچ به 21,000 عدد افزایش یافته است. ظاهرا در این شایعاتی که افراد در فضای مجازی در حال پخش کردن هستند، ادعا شده است متامسک در 31 مارچ اسنپ‌شات از حساب‌های کاربران خود تهیه و پس از آن در سال 2024 ایردراپ توکن حاکمیتی خود را انجام خواهد داد.

منبع:
ambcrypto
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *