ضرر چهار میلیارد دلاری شرکت متا در بخش متاورس

۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

بخش Meta’s Reality Labs که بر روی محصولات متاورس متمرکز بود، 4 میلیارد دلار ضرر برای شرکت ایجاد کرده است. این شرکت صورت‌های‌ مالی سه‌ ماهه اول سال 2023 را منتشر کرد که نشان دهنده زیان 4 میلیارد دلاری است. این شرکت در سال 2022 نیز مبلغ 13 میلیارد دلار ضرر ثبت کرده بود.

 

مجموع درآمد شرکت از بخش متاورس، 339 میلیون دلار بود که در مقایسه با درآمد سایر بخش‌ها بسیار ناچیز است. این شرکت همچنین بر روی خط تولید سخت‌افزار واقعیت‌مجازی خود کار می‌کند اما به نظر نمی‌رسد که این فعالیت‌ها به اندازه کافی برای آن درآمد داشته باشد.

 

درآمد تبلیغاتی Meta همچنان بیشترین سودآوری را دارد اما زاکربرگ مشتاق است که به یک شرکت متفاوت تبدیل شود. علیرغم زیان ثبت شده، ارزش سهام متا در چند هفته گذشته افزایش یافته است. به نظر می‌رسد متا همچنان به متاورس متعهد است، اگرچه جاه طلبی‌های آن کاهش یافته است. این شرکت برای کاهش هزینه‌های موجود، چندین دوره تعدیل نیرو را انجام داده است با این وجود، آن‌ها مجددا ضرر قابل توجهی را ثبت کرده‌اند.

 

مارک زاکربرگ گفت: «ساخت متاورس یک پروژه بلندمدت است و ما به آن کاملا متعهد هستیم»

منبع:
beincrypto
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *