ری دالیو: کشورها تمایلی برای ذخیره دلار آمریکا ندارند

حاشیه‌های بازار
زمان مطالعه : 1 دقیقه

ری دالیو میلیاردر و سرمایه‌گذار موفق آمریکایی می گوید: کشورها در حال حاضر کمتر مشتاق خرید و ذخیره دلار آمریکا هستند زیرا آمریکا در عرصه تجارت بین‌المللی با چین رقابت تازه‌ای دارد. در مصاحبه جدید در برنامه جولیا لاروش، این سرمایه‌گذار مشهور می‌گوید که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان اکنون از انباشت دلارِ بیشتر خودداری می‌کنند زیرا معتقدند پرتفوی‌هایشان (سبد سرمایه گذاری) در حال حاضر با دلار پر شده است.

 

وی افزود: دلار یک بدهی است. به عبارت دیگر، وقتی کسی یا یک بانک مرکزی دلار دارد در حقیقت آن‌ها دارایی در اختیار دارند که از جنس بدهی است و در سراسر دنیا بدهی‌هایِ دلاریِ زیادی وجود دارد بنابراین دارندگان آن می‌گویند: من در حال حاضر بیش از حد در معرض بدهی دلار آمریکا قرار گرفته‌ام بنابراین تمایل کمتری برای خرید بدهی وجود دارد.»

 

دالیو بیان کرد: «اشتیاق برای ذخیره دلار، با دو عامل اصلی کاهش می‌یابد.

  • اول اینکه شما دلار آمریکا را برای هزینه ها در سطح بین المللی ذخیره می‌کردید ولی با کاهش سهم ایالات متحده از تجارت جهانی و افزایش سهم چین از این تجارت، شما نیاز سهم کمتری از دلار آمریکا خواهید داشت.
  • دوم اینکه تحریم‌ها این خطر را افزایش داده است. تحریم‌های آمریکا علیه روسیه نشان داد که چگونه ایالات متحده به راحتی می‌تواند دسترسی یک کشور به ذخایر دلاری‌اش را مسدود کند بنابراین کشور‌های مختلف در سراسر جهان در معرض این خطرات هستند و از افزایش دارایی‌های دلار آمریکا منصرف می‌شوند.»
منبع:
dailyhodl
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *