لایحه نظارتی جدید به بانک مرکزی اروگوئه کنترل صنعت کریپتو این کشور را می دهد

۲۳ شهریور ۱۴۰۱

دولت اروگوئه قانونی را به پارلمان ارایه کرد که تنظیم فضای رمزنگاری را در این کشور تسریع و بانک مرکزی را به عنوان مرجع نظارتی ایجاد می‌کند. این لایحه که در 5 سپتامبر ارائه شد، تلاش می‌کند تا چارچوب نظارتی کشور را برای دارایی‌های ارزهای دیجیتال روشن کند و بیان می‌کند که تمام شرکت‌هایی که خدمات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال، از جمله عرضه اولیه سکه (ICO) را ارائه می‌کنند، تحت نظارت بر خدمات مالی (SSF) هستند. بعلاو، باید تمام مبادلات ارزهای دیجیتال، خدمات نگهداری و هر گونه خدمات مالی مربوط به این دارایی های دیجیتالی نیز از مقررات و بهترین شیوه های مبارزه با پولشویی تبعیت کنند.

این سند، چهار نوع دارایی دیجیتال شامل استیبل کوین ها، توکن های حاکمیتی، دارایی های قابل معامله و توکن های قرضه را تعریف می کند و می گوید:

اگر فعالیتی که با این ابزارها انجام می شود، شامل انجام واسطه گری مالی یا فعالیت مالی باشد، مشمول مقررات و کنترل بانک مرکزی اروگوئه خواهد بود.»

 

سال گذشته، خوان سارتوری، سناتور اروگوئه‌ای، پیش‌نویس لایحه‌ای را برای تنظیم ارزهای دیجیتال و امکان پذیرش پرداخت‌های دیجیتالی به کسب‌وکارها ارائه کرد و به دنبال ایجاد یک استفاده قانونی، قانونی و ایمن در مشاغل مرتبط با تولید و تجاری‌سازی ارزهای مجازی بود.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *