بلاک‌چین‌ها نیازمند یک استاندارد، برای همکاری و تعامل هستند

اخبار بلاک‌چین
زمان مطالعه : 1 دقیقه

یکی از مدیران اجرایی چین‌لینک می‌گوید، بلاک‌چین‌های بدون قابلیت همکاری، مانند رایانه‌های بدون اتصال به اینترنت هستند (قادر به انتقال اطلاعات نیستند).

رایان لاول گفت، فناوری بلاک‌چین به یک استاندارد ارتباطی با سایر بلاک‌چین‌ها نیاز دارد. زیرا اینگونه می‌تواند به راحتی توسط هر شبکه‌ای یکپارچه شود تا انتقال کامل بلاک‌چین‌ها از Web2 به Web3 صورت بگیرد.

وی افزود: «برای تحقق یک اکوسیستم از بلاک‌چین‌ها که کاملا قابل تعامل با یکدیگر باشند باید یک استاندارد ارتباطیِ باز، مشابه پروتکل کنترل انتقال/پروتکل اینترنت  (TCP/IP) وجود داشته باشد که در حال حاضر به‌عنوان پروتکل اتصال اینترنت عمل می‌کند»

لاول معتقد است که استاندارد مشابهی برای شبکه‌های بلاک‌چین، راه را برای یک تجربه یکپارچه و شبیه به اینترنت برای پلتفرم و برنامه‌های کاربردی آن‌ها هموار می‌کند.

با توجه به اینکه در آخرین بازار صعودی شاهد بودیم که مجموعه‌ای از بلاک‌چین‌ها، لایه 1 جدیدشان را ساختند درنتیجه این امر، بسیار مهم است. با این حال، تقریبا همه آن‌ها به طور مستقل از یکدیگر عمل می‌کنند.

لاول تاکید کرد: قابلیت همکاری بین بلاک‌چین‌ها برای موسسات مالی نیز که به دنبال تبدیل و انتقال دارایی‌های خود به بلاک‌چین‌ها هستند حیاتی است زیرا این امر تضمین می‌کند که نقدینگی آن‌ها در یک اکوسیستم (اقتصادی) از بین نمی‌رود.

منبع:
cointelegraph
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *