هم‌بنیانگذار پروژه هرمی وان‌کوین به 60سال حبس محکوم خواهد شد

اعتراف بنیانگذار وان‌کوین به کلاهبرداری
۲۸ آذر ۱۴۰۱

کارل سباستین گرین‌وود (Karl Sebastian Greenwood)، یکی از بنیانگذاران رمزارز وان‌کوین (OneCoin)، به جرم کلاهبرداری چند میلیارد دلاری متهم شده است. از جمله اتهامات وی می‌توان به ساخت رمزارز تقلبی، کلاهبرداری الکترونیکی و همچنین پولشویی اشاره کرد. طبق گزارش دادستانی امریکا، گرین وود ماهانه بیش از 21 میلیون دلار درآمد داشته و ادعا شده است که از سه میلیون نفری که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، مبلغ 4 میلیارد دلار برای بنیان‌گذاران این شرکت درآمد ایجاد شده است.

وان‌کوین در سال 2014 تاسیس شد که در واقع یک شرکت هرمی و پانزی بود زیرا سرمایه‌گذاران توانستند از طریق عضویت اعضای جدید، سودی غیرواقعی بدست بیاورند چراکه سرمایه‌گذاری روی محصول خاصی وجود ندارد و سودِ سرمایه‌گذاران قدیمی با پول سرمایه‌گذاران جدید پرداخت شده‌است. گرین وود توکن وان‌کوین را «قاتل بیت‌کوین» معرفی و تبلیغ می‌کرد در حالی که این توکن‌ها کاملا بی‌ارزش بودند. قرار است در آوریل 2023 دادگاه وی برگزار شود که گمان می‌رود به 60 سال حبس محکوم گردد.

منبع:
cointelegraph.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *