خوش بینی مدیر عامل Pantera نسبت به DeFi، Web3 و NFT

خوش بینی مدیر عامل Pantera نسبت به DeFi، Web3 و NFT
۶ مهر ۱۴۰۱

 

دن مورهد، مدیرعامل Pantera، در کنفرانس Token2049 در سنگاپور، رشد و ارزش بالقوه بازار مالی غیرمتمرکز (DeFi)، عملکرد Web3، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و برنامه‌های Metaverse را برجسته کرد. مورهد تاکید کرد، در حالی که بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در دهه گذشته بر سبد سهام ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران تسلط داشتند؛ پروژه‌های جدید و موارد استفاده می‌توانند بازده بیشتری را در سرمایه‌گذاری داشته باشند.

ما تقریباً به نقطه‌ای رسیده‌ایم که نیمی از کل بازار چیزهایی هستند که در دو بلاک چین اصلی نیستند در حالی که من همچنان نسبت به بیت‌کوین و اتریوم به شدت صعودی هستم؛ اما فقط فکر می‌کنم این پروژه‌ها حتی بهتر عمل خواهند کرد و باید در کارنامه یک نفر باشند.»

به گفته مورهد ، پروژه‌های DeFi، Web3، NFTs و Metaverse بیشترین امید را برای رشد دارند. ارزش بازار 20 میلیارد دلاری DeFi در مقایسه با 3 تریلیون دلاری سیستم مالی سنتی به این معنی است که فضای زیادی برای رشد در این بخش وجود دارد. وی همچنین نسبت به Web3 با توجه به تمرکز آن بر کنترل داده‌های کاربران و همچنین پلتفرم‌های تحت مالکیت یا مدیریت جوامع به جای نهادهای متمرکز، خوش‌بین است. و تا آنجا پیش رفت که Web3 را اجتناب‌ناپذیرترین تجارتی که دیده بود توصیف کرد و پتانسیل نسخه‌های غیرمتمرکز پروژه‌های موجود را برای بازگرداندن ارزش به سازندگان و کاربران برجسته کرد.

 

مدیر عامل Pantera سخنرانی خود را با این باور به پایان رساند که چرخه فعلی بازار ارزهای دیجیتال با توجه به اصول بنیادین قوی متفاوت است و به حدود 200 میلیون نفر اشاره کرد که از پلتفرم‌ها و ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کنند که می‌تواند در سه سال آینده به یک میلیارد افزایش یابد.

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *