شرکت Patient Capital به دنبال سرمایه‌گذاری در ETF‌های بیت‌کوین

پیشنت کپیتال به دنبال سرمایه‌گذاری در ETF‌های بیت‌کوین
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

شرکت مدیریت دارایی Patient Capital با بیش از 1.8 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت برای اختصاص 15 درصد از سرمایه‌ی خود به ETFهای بیت‌کوین، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست دریافت مجوز داده است. این درخواست در 11 مارس (21 اسفند)، در پاسخ به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشی برای این نوع صندوق‌های شاخص ارائه شده است.

این شرکت برای دسترسی به بیت‌کوین، به سرمایه‌گذاری در محصولات معامله‌شده در بورس که تحت قانون اوراق بهادار ثبت شده‌اند مانند ETFهای بیت‌کوین روی خواهد آورد. این شرکت هزینه‌های مربوط به این ETFها و همچنین کارمزدهای معاملاتی آن‌ها را پرداخت خواهد کرد.

این شرکت می‌گوید که این پلتفرم‌ها می‌توانند در معرض کلاهبرداری، دستکاری و نقص‌های امنیتی باشند. از آنجاییکه Patient Capital مایل است در بازار تازه راه‌اندازی شده ETF بیت‌کوین مشارکت کند، اذعان می‌کند که ارزش بیت‌کوین می‌تواند تحت‌تاثیر این ریسک‌ها قرار بگیرد.

این درخواست به ابهامات موجود در رابطه با محیط نظارتی در حال تکامل برای رمزارزها در آمریکا و احتمال اعمال محدودیت‌ها توسط کشورها بر بیت‌کوین اشاره می‌کند. همچنین، به نوسانات احتمالی بازار و نقدشوندگی محدود ETFهای بیت‌کوین توجه شده است.

منبع:
bitcoinist
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *