سیاست‌ پرتغال در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟

سیاست‌ پرتغال در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟ قوانین
زمان مطالعه : 2 دقیقه

پرتغال به رشد صنعت ارزهای دیجیتال خود بها می‌دهد و بهترین قوانین مالیاتی را برای سرمایه‌گذاران رمزارزها فراهم می‌کند. در اینجا، خواهیم فهمید که چگونه این کشور به بهشتی برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

 

پرتغال به عنوان یک کشور نسبتا کوچک در حاشیه جنوب غربی قاره اروپا، دارای یک اقتصاد متنوع و به طور فزاینده‌ای مبتنی بر خدمات است. این کشور، همیشه پذیرای نوآوری است. پذیرش فناوری بلاکچین در این کشور ناگهانی نبود. در سال 2016، وزارت دارایی اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه معاملات خرده فروشی ارزهای رمزنگاری شده مشمول مالیات نیستند و تنها معاملات یا درآمد حاصل از فعالیت‌های حرفه‌ای مشمول مالیات خواهند بود. علاوه بر این، در آوریل 2020، پرتغال “برنامه اقدام انتقالی دیجیتال” را برای تشویق دیجیتالی شدن تصویب کرد. در چارچوب این طرح، دولت اعلام کرد که بستر لازم را برای نوآوری و تحول دیجیتالی کسب‌وکارها را فراهم می‌کند.

مهم‌ترین نکته که این کشور را به بهشت رمزنگاری تبدیل می‌کند، سیاست مالیاتی آن است. در پرتغال، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، زیرا این کشور ارزهای دیجیتال را به‌عنوان نوعی وسیله پرداخت می‌بیند تا یک نوع دارایی. واحد پول پرتغال یورو است اما شما از ارز دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت اقلام دارای کارت ویزای کریپتو، استفاده می‌کنید. این یک وضعیت برد_برد برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران رمزارز است.

علاوه بر این، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران رمز ارز در پرتغال به مدت 5 سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد. بدین ترتیب این کشور کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی را تشویق می کند و به آنها اجازه می‌دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را بدون پرداخت مالیات بر روی آنها، به دست آورند.

نقطه عطف دیگری در رسیدن به جایگاه بهشت ​​رمز ارز ها، زمانی به دست آمد که چندین شرکت در پرتغال اعلام کردند که پرداخت با رمز ارز را می‌پذیرند. میتوان از غول فناوری چینی “شیائومی” و یک شرکت برق محلی Luzboa نام برد.

 

منبع:
coinspeaker
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را تغییر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *