آمادگی صرافی‌ها برای هارد فورک واسیل کاردانو

آمادگی صرافی‌ها برای هارد فورک واسیل کاردانو
۹ شهریور ۱۴۰۱

طبق به‌روزرسانی اخیر بلاکچین کاردانو، که توسط توسعه‌دهنده Cardano Input Output منتشر شده‌‌است، Bitrue، NDAX.io و LCX تنها صرافی‌های آماده برای پذیرش هارد فورک Vasil هستند. صرافی‌های Bitfinex، Hotbit، Upbit، Kraken، Binance نیزقرار است نسخه ارتقای این آپدیت را اضافه کنند. با این حال، اکثر پلتفرم‌های معاملاتی، از جمله کوین بیس، آماده شدن برای هارد فورک Vasil را آغاز نکرده‌اند. Input Output معتقد است که تعداد زیادی از صرافی‌ها روند یکپارچه‌سازی را در این هفته آغاز خواهند کرد.

به‌روزرسانی یا ایجاد بلاکچین جدید، فورک یا انشعاب (Fork) نام دارد. از فورک زمانی استفاده می‌شود که نارضایتی از قوانین موجود وجود دارد یا اینکه مشکل خاصی در شبکه ایجاد شده است. فورک در بلاکچین بر اساس این‌که تغییرات در پروتکل با نسخه قبلی سازگار است یا نه، به دو نوع «سافت فورک» و «هارد فورک» تقسیم می‌شود. هارد فورک به تغییراتی گفته می‌شود که با پروتکل قبلی سازگار نیست (Backwards Incompatible) و به همین دلیل پس از فورک، تنها کاربرانی قادر به تایید بلاک‌های تولید شده توسط ماینرها با نرم‌افزار جدید هستند که نرم‌افزار خود را به روز کرده باشند و از پروتکل جدید برای این کار استفاده کنند.

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل Input Output گفت که هارد فورک Vasil کاردانو، تحت “تست گسترده” است. وی گفت که این ارتقاء احتمالاً پس از تاخیرهای متعدد در ماه سپتامبر انجام خواهد شد.

Preparation-of-exchanges-for-Vasil-Cardano’s-hard-fork

منبع:
https://bitcoinist.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *