دولت پاراگوئه، استخراج رمزارز را منع کرد

رئیس جمهور پاراگوئه قانون تنظیم ارزهای دیجیتال را وتو کرد
۹ شهریور ۱۴۰۱

رئیس جمهور پاراگوئه، ماریو عبدو بنیتز، لایحه‌ای را که به دنبال تعیین استخراج رمزارز به عنوان یک فعالیت صنعتی بود، را وتو کرد. او استدلال کرد که مصرف بالای برق برای استخراج، می تواند مانع گسترش پایدار صنعت ملی شود و افزود: استخراج ارزهای دیجیتال، از سرمایه زیاد و نیروی انسانی کم استفاده می‌کند و بنابراین ارزش افزوده‌ای برابر با سایر فعالیت‌های صنعتی ایجاد نخواهد کرد.

حامیان این لایحه هدف این قانون را ترویج استخراج رمزارز از طریق استفاده از برق مازاد در نظر گرفته بودند و استخراج ارزهای دیجیتال، را به عنوان یک فعالیت صنعتی به رسمیت شناختند. اما دولت پاراگوئه تصمیم گرفت، به فعالیت این بخش در کشور پایان دهد.

در این فرمان آمده است: «اگر پاراگوئه بخواهد امروز استخراج رمزارز را تشدید کند، در چهار سال آینده مجبور به واردات برق خواهد شد».

هزینه‌های کم انرژی در پاراگوئه، از سال 2020 شرکت‌های داخلی و خارجی را به نصب زیرساخت‌های استخراج در این کشور ترغیب کرده است.

 

منبع:
https://cointelegraph.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *