وزیر دارایی هنگ‌کنگ: زمان مناسب برای پیش برد وب 3 رسیده است

۲۱ فروردین ۱۴۰۲

به گفته پل چان وزیر دارایی هنگ‌کنگ، اکنون «زمان مناسب» برای هنگ کنگ است تا با وجود نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، وب3 (Web3) را پیش ببرد. آقای چان در یک پست وبلاگی در 9 آوریل (19 فروردین)، توضیح داد که یکی از سه جهت اصلی که در بودجه شهر پیشنهاد کرده است، توسعه و کاربرد بیشتر وب3 بوده است.

چان نوشت: برای اینکه «وب3 به طور پیوسته راه توسعه نوآورانه را در پیش بگیرد» هنگ کنگ «استراتژی را اتخاذ خواهد کرد که بر «تنظیم مناسب» و «ترویج توسعه» تاکید دارد.

چان می‌گوید که آنها همچنین قصد دارند بر امنیت مالی، جلوگیری از خطرات سیستمی و تمرکز بر آموزش سرمایه‌گذاران، حفاظت و اقداماتی در زمینه مبارزه با پولشویی تمرکز کند. در مرحله بعدی، فعالان بازار باید فناوری بلاک چین را عمیق‌تر توسعه دهند تا ویژگی‌ها و مزایای آن مانند شفافیت، کارایی، امنیت، میانجی‌گری، پلتفرم‌زدایی و هزینه کم بتواند سناریوهای کاربردی گسترده‌تری را پیدا کند و مشکلات موجود بیشتری را حل کند.

رویکرد اخیر هنگ کنگ به مقررات ارزهای دیجیتال بسیار در تضاد با ایالات متحده است که پاسخ سختگیرانه تری را اتخاذ کرده است و منجر به گمانه زنی‌های مبنی بر اینکه ‌«مرکز ثقل» صنعت ارزهای دیجیتال به هنگ کنگ منتقل خواهد شد، گردیده است.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *