روسیه به دومین کشور بزرگ استخراج کننده بیت‌کوین در جهان تبدیل شد 

۲۱ فروردین ۱۴۰۲

بر اساس گزارش خبرگزاری روسی کومرسانت، روسیه در حال حاضر دومین استخراج کننده بزرگ رمزنگاری جهان است. داده‌های بزرگترین شرکت استخراج کننده روسیه، بیت‌ریور (BitRiver)، نشان می‌دهد که فدراسیون روسیه در سه ماهه اول سال 2023 به قدرت استخراج 1 گیگاوات (GW) دست یافته و جایگاه جمهوری قزاقستان را از آن خود کرده است.

همانطور که انتظار می‌رفت، ایالات متحده همچنان بزرگترین کشور استخراج رمزنگاری با ظرفیت 3-4 گیگاوات است. گفتنی است کشورهای دیگری که بر اساس گزارش بیت‌ریور در بین 10 کشور برتر در این زمینه قرار دارند عبارتند از: کشورهای حاشیه خلیج فارس، کانادا، مالزی، آرژانتین، ایسلند، پاراگوئه و ایرلند.

روسیه در مدت چند سال پس از قزاقستان و ایالات متحده در جایگاه سوم قرار داشته است. با این حال، به نظر می‌رسد تغییر رویکرد اخیر این کشور در قبال بخش ارزهای دیجیتال و با توجه به تحریم‌های بین‌المللی سنگین علیه روسیه به دلیل جنگ با اوکراین، مثمر ثمر واقع شده است.

منبع:
newsbtc
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *