تشدید تحریم‌ها علیه روسیه در دنیای رمزارزها

تشدید تحریم‌ها علیه روسیه در دنیای رمزارزها
۲۳ مهر ۱۴۰۱

شرکت بلاکچین دات کام (blockchain.com) اعلام کرد که از 27 اکتبر 2022 حساب‌های اتباع روسیه را مسدود خواهد کرد. این شرکت به روس‌ها اجازه می‌دهد که دارایی‌های خود را تا تاریخ ذکر شده برداشت کنند و مسلما بعد از این تاریخ به سرمایه‌های خود دسترسی نخواهند داشت.

 

تیم Blockchain.com به دلیل آخرین تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا علیه روسیه، این تصمیم را اتخاذ کرده است. تحریم‌های قبلی اتحادیه اروپا تنها مبادلات ارزی با ارزش بیشتر از 9700 دلار را محدود می‌کرد؛ اما جدیدترین بسته‌ی تحریم‌ها شامل ممنوعیت کامل ارائه‌ی کیف پول جدید و محدودیت برای حساب‌ها و خدمات صرافی‌ها، بدون در نظر گرفتن ارزش کل دارایی‌ها می‌باشد.

 

درنتیجه؛ حساب‌های کاربران روسی توسط کیف پول‌های دیگر نیز مسدود شدند. شرکت The Dapper (توسعه‌دهنده بلاکچین Flow) حساب‌هایی که به روسیه مرتبط هستند را محدود کرده است. بسیاری دیگر از صرافی‌‌ها(exchanges) و پلتفرم‌های همتا به همتا، که شامل  Crypto.com و Coinbase و حتی بایننس می‌شوند، نیز به دنبال موافقت با تحریم‌ها هستند.

 

کاربران ایرانی نیز، به دلیل تحریم‌ها و قرار گرفتن ایران در لیست سیاه  FATF به طور قانونی حق استفاده از کیف پول بلاکچین دات کام را ندارند. درواقع به‌ غیر از امکان نگهداری و نقل و انتقال ارزهای دیجیتال، تمام قابلیت‌های دیگر این کیف پول نیازمند انجام مراحل احراز هویت (KYC) است که برای شهروندان ایرانی ممکن نیست.

 

منبع:
bitcoinist.com
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *