کلاهبرداری با وعده‌های اتریوم رایگان و ساعت‌های رولکس

کلاهبرداری با وعده‌های اتریوم رایگان و ساعت‌های رولکس
۱۶ آبان ۱۴۰۱

سرکردگان یک گروه کلاهبرداری رمزنگاری در کره‌جنوبی که قربانیان را با وعده‌های ساعت‌های رولکس و اتریوم (ETH) جذب می‌کرد، به زندان محکوم شدند.

طبق گزارش ها: سه نفر به اتهام کلاهبرداری در دادگاه سئول محکوم شدند. این سه نفر یک صرافی جعلی رمزنگاری راه اندازی کردند و بیش از 61000 دلار از قربانیان خود کلاهبرداری کردند.

مغز متفکران این عملیات که به دلایل قانونی از او با نام (الف ب ج) نامبرده می‌شود و حدود 30 سال سن دارد. یکی از افراد این گروه سه نفره با ظاهر شدن به عنوان یک فرد معمولی که به تجارت رمزنگاری علاقه مند است، یک اتاق چت گروهی عمومی ایجاد می‌کند. بدون فاش کردن اینکه  به صرافی جعلی وابسته هست، سپس نظرات مثبتی در مورد صرافی جعلی ارسال و سعی کرد سرمایه گذاران را به وب سایت خود جذب کند.

سپس این فرد به قربانیان توضیحاتی ارایه میداد که صرافی چندین سکه با مشخصات پایین و با پتانسیل بالا منتشر کرده که «پتانسیل رشد خوبی» دارد.

این سه نفر همچنین یک کارزار تبلیغاتی را برنامه‌ریزی کردند و به سرمایه‌گذاران قول دادند که در صورت شرکت در قرعه‌کشی و خرید سکه پیش‌فروش، شانس زیادی خواهند داشت که «ساعت‌های رولکس و توکن‌های ETH» برنده شوند.

منبع:
cryptonews
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *