مقررات ارزهای دیجیتال نیاز به بازنگری دارد

رویکرد مقررات ارزهای دیجیتال نیاز به بازنگری دارد
۱ اسفند ۱۴۰۱

تنظیم‌کنندگان و مجریان قانون باید با افراد معتبر در صنعت رمزنگاری گفتگو و جلسه داشته باشند تا یک رویکرد نظارتی ایجاد کنند که پتانسیل نوآورانه این صنعت خنثی نشود.

کیتلین لانگ (Caitlin Long) بنیانگذار و مدیرعامل بانک کاستدیا (Custodia Bank) معتقد است که قانونگذران خطرات احتمالی این صنعت را نادیده گرفته‌اند و به عبارتی هشدارهای وی و برخی از فعالان این عرصه درون بروکراسی دفن شده است. لانگ در همین‌باره گفت: «من شواهدی را در مورد جنایات احتمالی که توسط یک کلاهبرداری بزرگ رمزنگاری انجام شده بود، به مجریان قانون تحویل دادم؛ ماه‌ها قبل از اینکه آن شرکت منفجر شود و میلیون‌ها مشتری خود را با ضرر مواجه کند».

همچنین لانگ معتقد است که رویکرد مقررات ارزهای دیجیتال نیاز به بازنگری دارد و با اشاره به گذشته اظهار کرد که در حال حاضر بازار رمزنگاری قابل مقایسه با بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در دهه 1930 است. زمانی که بازار این صندوق‌ها مملو از بازیگران بد و کلاهبرداری بود، رئیس جمهور وقت فرانکلین دی روزولت (Franklin D. Roosevelt) به جای خنثی کردن کل بازار، قوانین مهمی را ارائه کرد که به حذف بازیگران بد بدون از بین بردن پتانسیل سرمایه‌های مشترک کمک کرد. اکنون ایالات متحده باید همین روش را در جامعه رمزنگاری پیاده کند.

در همین حال جسی پاول (Jesse Powell) یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل صرافی کراکن (Kraken) که اخیرا با کمیسیون اوراق بهادار (SEC) تسویه حساب کرده است نیز تجربه مشابه‌ای را بیان کرد. از نظر پاول این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است که مجریان قانون پرچم‌های قرمز هشدار را به دلیل اینکه شرکت متخلف در خارج از کشور مستقر است را نادیده می‌گیرند؛ درحالیکه فعالیت‌های غیرقانونی متخلفان آشکار است. اگرچه SEC پس از سقوط FTX اقدامات اجرایی خود را افزایش داد که به دلیل سرکوب نادرست، بسیار مورد انتقاد قرار گرفت.

قابل ذکر است که کاستدیا تلاش کرد تا تحت نظارت فدرال رزرو (Federal Reserve) قرار گیرد درحالیکه ماه گذشته این هیئت درخواست بانک کاستدیا را برای عضویت در سیستم فدرال رزرو رد کرده است.

منبع:
cryptoslate
عاطفه حیدری

...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *