کمیسیون SEC آمریکا به صرافی کوین‌بیس اخطار داد

coinbase-sec-wells-notice
۵ فروردین ۱۴۰۲

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از طریق یک نامه‌ی اخطار به صرافی کوین‌بیس اطلاع داده است که این صرافی ممکن است در آینده با برخورد قانونی این کمیسیون مواجه شود. در واقع، SEC ادعا کرده است که صرافی کوین‌بیس، از قوانین اوراق بهادار در رابطه با خدمات استیکنیگ و دارایی‌های لیست شده تخطی کرده است. در همین راستا پاول گروال، مدیر ارشد حقوقی این صرافی اظهار کرد:

 

اگر نیاز باشد، ما برای بدست آوردن شفافیتی که همواره خواهان آن بوده‌ایم از این پروسه‌ی قانونی استقبال می‌کنیم و سعی می‌کنیم نشان دهیم که SEC در رابطه با دارایی‌های دیجیتال منصفانه و منطقی برخورد نکرده است.

این صرافی احتمال داده است که اقدام حقوقی علیه این صرافی به دلیل فعالیت‌های آن در بازار اسپات، خدمات استیکینگ کوین‌بیس اِرن (Coinbase Earn)، کوین‌بیس پرایم (Coinbase Prime) و کوین‌بیس والت (Coinbase Wallet) اجرا خواهد شد.

ظاهرا صرافی کوین‌بیس در جولای 2022 (آذر1401) از کمیسیون SEC تقاضا کرده است تا توضیحاتی در رابطه با اینکه دارایی‌های دیجیتال چطور می‌توانند در چهارچوب قوانین اوراق بهادار قرار بگیرند ارائه دهد؛ اما هیچ پاسخ و مشاوره‌ای دریافت نکرده است. از همین رو، این صرافی علنا از کمیسیون SEC به دلیل ساختار قانون‌گذاری مبهم آن انتقاد کرده است.

منبع:
coindesk
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *