22 سپتامبر؛ تاریخ عرضه هارد فورک کاردانو

22 سپتامبر  عرضه هارد فورک Vasil Cardano، 3 ماه پس از تاریخ تعین شده!
۱۳ شهریور ۱۴۰۱

 

بنیانگذار بلاکچین کاردانو، چارلز هاسکینسون، روز جمعه در وبلاگ یوتیوب خود اعلام کرد؛ کاردانو، 22 سپتامبر را، به عنوان تاریخ ارتقاء شبکه اصلی Vasil خود تعیین کرده‌است. هارد فورک کاردانو، در ابتدا برای ژوئن سال جاری برنامه‌ریزی شده بود ولی تا به امروز، این ارتقاء دوبار به تعویق افتاده است. توسعه‌دهندگان، وعده مقیاس‌پذیری بیشتر و هزینه‌های کمتر بعد از اجرای هارد فورک کاردانو، داده‌اند.

هاسکینسون گفت:

 «اگر همه ما کار خود را به درستی انجام‌داده باشیم، در 22 سپتامبر، به پا خواهیم خواست و این یک شروع دیگر خواهد بود. در طول زمان، می‌توانیم به آنچه که اتریوم انجام داده‌است برسیم. ما نقشه‌ی راه را برای رسیدن به آن را فهمیدیم. در سال 2023، برنامه‌های زیادی پیش روی ما وجود دارد.”

فورک به انشعاب، آپدیت یا به‌روزرسانی یک نرم‌افزار گفته می‌شود که منشا آن پروژه‌های برنامه‌نویسی است. هارد فورک (hard fork) یک به‌روزرسانی در نرم‌افزار است که با نسخه‌ قدیمی، ناسازگار است. در صورت انجام هارد فورک، تمامی شرکت‌کنندگان باید نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی کنند تا بتوانند در تأیید تراکنش‌ها و ثبت بلاک‌ها مشارکت کرده و همچنین بلاک‌های ارسال‌شده از سوی نود‌های آپدیت‌شده را دریافت کنند.

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *