جهش ناگهانی قیمت شیبا و بررسی دلایل آن

جهش ناگهانی قیمت شیبا و بررسی دلایل آن اخبار آلت‌کوین‌
زمان مطالعه : 2 دقیقه

شیبا اینو (Shiba Inu) در چند ساعت گذشته یکی از بهترین عملکردها را در بازار ارزهای دیجیتال داشته است. در 24 ساعت گذشته شیبا اینو 7 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. این رشد قیمت SHIB را می‌توان به رشد قابل توجه نرخ توکن‌سوزی و ارتقای شیباریوم نسبت داد.

شیبا، چراغ سبز می‌دهد!

پس از چندین روز عملکرد ضعیف، بالاخره میم‌کوین محبوب دوباره رالی صعودی خود را شروع کرده و قیمت آن در 24 ساعت گذشته نزدیک به 7 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر ارزش بازار این میم‌کوین به 14 میلیارد دلار نزدیک شده است.

افزایش قیمت شیبا زمانی اتفاق افتاد که قیمت سایر ارزهای دیجیتال از رهبر بازار پیروی می‌کنند و یک موج سبز سراسر بازار را فرا گرفته است. در حال حاضر بیت کوین (BTC) نزدیک به 62,000 دلار معامله می‌شود، اتریوم (ETH) نزدیک است از مرز 3000 دلار عبور کند و سولانا (SOL) در قیمت 148 دلار معامله می‌شود.

عملکرد کنونی بازار نشان‌دهنده بازگشت جریان سرمایه به بخش میم‌کوین‌ها است. بزرگ‌ترین رقیب شیبا اینو یعنی دوج‌کوین (DOGE) در یک ساعت گذشته 7 درصد رشد داشته است. در این میان داگ ویف هت (WIF)، پپه (PEPE)، بونک اینو (BONK) و بسیاری دیگر از میم کوین ها رشد خوبی را تجربه کرده‌اند.

دلایل افزایش قیمت شیبا

علاوه بر احیای کلی بازار، رشد SHIB ممکن است تحت تاثیر نرخ توکن‌سوزی شیبا اینو باشد که در هفته گذشته بیش از 300 درصد افزایش یافته است. این منجر به نابودی بیش از 200 میلیون توکن SHIB شد.

هدف نهایی این سازوکار کاهش عرضه در گردش شیبا، کمیاب‌تر شدن توکن SHIB و ارزشمند‌تر شدن آن است.

همچنین اخیرا دو ارتقا مهم در شیباریوم، راه‌‌حل مقیاس‌‌پذیری لایه 2 شیبا (که هدف آن توسعه میم‌کوین با کاهش هزینه‌های تراکنش و بهبود سرعت است) انجام شده است که هدف آن بهبود تجربه کاربری و امکان سازگاری با کیف‌پول‌های محبوب از جمله متامسک (MetaMask)، کوین‌بیس‌ ولت (Coinbase Wallet) و تراست‌ ولت (Trust Wallet) بود.

🔻اخبار مرتبط:

جامعه شیبا اینو با تیم پشت پرده این ارز دیجیتال محبوب دیدار کرد!

پشتیبانی پی‌ پال از شیبا به عنوان یک روش پرداخت

ساره رضایی

...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *