تعطیلی بانک سیلیکون‌ولی به دستور نهادهای قانونی کالیفرنیا

۲۰ اسفند ۱۴۰۱

بانک سیلیکون ولی توسط اداره حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا تعطیل شد. علاوه بر این، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا (DINB) را برای محافظت از «سپرده‌گذاران بیمه شده» در بحبوحه بسته شدن آن ایجاد کرده است. در حال حاضر، شرکت بیمه سپرده فدرال بلافاصله تمام سپرده‌های بیمه شده بانک سیلیکون ولی را به بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا منتقل کرده است.

بانک سیلیکون ولی در نیمه دوم هفته به دلیل نیاز به جذب سرمایه قابل توجه، سرتیتر اخبار شد. از سوی دیگر، ناتوانی در جمع‌آوری سرمایه‌ی مورد نیاز باعث شد که بخش مالی بانک، فروش دارایی‌های خود را مطرح کند. در نهایت، این بانک به طور رسمی تعطیل شد.

میزان کل دارایی‌های این بانک تا 31 دسامبر 2022 (10دی) 209 میلیارد دلار و میزان کل سپرده‌ها 175.4 میلیارد دلار بوده است. از سوی دیگر شرکت FDIC اعلام کرده است که «در زمان تعطیل شدن بانک، میزان سپرده‌هایی که مبلغ آن‌ها بیش از میزان خسارتی است که بیمه پرداخت می‌کند، تعیین نشده است.»

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *