سنگاپور؛ به دنبال اعمال قوانین سختگیرانه‌تر بر حوزه رمزارزها

محدودیت معاملات ارزهای دیجیتال در سنگاپور
۷ شهریور ۱۴۰۱

 

سازمان پولی سنگاپور (MAS)، روز دوشنبه دستورالعمل‌هایی را صادر کرد که ارائه دهندگان خدمات معاملات رمز ارز را از تبلیغ خدمات خود برای عموم، منع می‌کند. این دستور‌العمل به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای محافظت از سرمایه‌گذاران خرد در برابر خطرات احتمالی، خوانده شده است.

با این‌حال، مقامات این دولت-شهر بارها هشدار داده‌اند که تجارت در ارزهای پرداخت دیجیتال (DPT) یا رمز ارز، بسیار پرخطر است و برای عموم مردم مناسب نیست، زیرا آنها در معرض نوسانات شدید و سفته بازی هستند.

دستورالعمل‌های جدید روشن می‌کند که شرکت‌ها نباید بازاریابی یا تبلیغات خدمات خود را در مناطق عمومی سنگاپور و یا از طریق رسانه‌های اجتماعی، برای مردم تبلیغ کنند بلکه آنها فقط می‌توانند در وب سایت‌های شرکتی یا حساب‌های رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی بازاریابی یا تبلیغ کنند.

دستیار مدیر عامل MAS همچنین گفت: «ما قویاً توسعه فناوری بلاکچین و کاربرد نوآورانه ارز‌های رمزنگاری و موارد استفاده آن را تشویق می‌کنیم اما تجارت رمز ارز بسیار پرخطر است و برای عموم مردم مناسب نیست.»

 

منبع:
www.reuters.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *