آفریقای جنوبی، به بانک‌ها اجازه ارائه خدمات به مشتریان رمزارز را داد

آفریقای جنوبی، به بانک‌ها اجازه ارائه خدمات به مشتریان رمزارز را داد
۳۰ مرداد ۱۴۰۱

 

بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) به موسسات مالی در این کشور دستور داده است تا به مشتریانی که معاملات ارزهای دیجیتال را انجام می دهند؛ خدمات ارائه دهند. در این دستورالعمل، اعلام شده که موسسات مالی نباید محدودیت بر حوزه رمزارزهای دیجیتال، اعمال کنند ولی بررسی‌های دقیقی در مورد مشتریان این حوزه انجام دهند.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که برخی از بانک‌های کشور تصمیم گرفتند حساب‌های مشتریان مرتبط با ارزهای دیجیتال را، به دلیل عدم وجود مقررات کافی ببندند.

SARB گفت: بانک‌ها ممکن است به‌عنوان مجرای ارتباطی با ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو عمل کنند و ممکن است در مشتریانی که مایل به خرید دارایی‌های کریپتو هستند یا دریافت وجوهی برای فروش دارایی‌های کریپتو از طریق ارز فیات در حساب‌های بانکی خود نقشی ایفا کنند. بانک‌ها باید اطمینان حاصل کنند که سوابق کافی را در رابطه با کلیه معاملات از جمله معاملات فیات به فیات، فیات به کریپتو و کریپتو به فیات مشتریان را نگهداری می‌کنند.

گفتنی است که آفریقای جنوبی سهم قابل توجهی از سرمایه‌گذاران کریپتو را به خود اختصاص داده و بازیگران مختلفی را که به دنبال تسلط بر بازار هستند را جذب می کند.

 

منبع:
finbold.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *