استیبل‌کوین‌ها در محاصره قانون؛ تتر و USDC در صدر بازار!

استیبل‌کوین‌ها در محاصره قانون: تتر و USDC در صدر بازار
۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سازمان حامی ارزهای دیجیتال کوین سنتر (Coin Center) در برابر لایحه «استیبل‌کوین پرداخت لامیس-گیلیبرند» جبهه‌گیری کرده است. این لایحه که توسط سناتورهای لامیس و گیلیبرند ( Lummis-Gilibrand) ارائه شده، به دنبال قانون‌گذاری برای فعالیت استیبل‌کوین‌ها است. با توجه به افزایش محبوبیت استیبل‌کوین‌ها، هدف این لایحه، حفاظت از منافع سرمایه‌گذاران است. با این حال، کوین سنتر این لایحه را «غیرقانونی» و «ضد نوآوری» می‌داند و معتقد است که می‌تواند مانع پیشرفت فناوری‌های رمزنگاری شود.

یکی از مهم‌ترین مقررات پیشنهادی در این لایحه، الزام ناشران استیبل‌کوین به حفظ ذخایر یک به یک است. این امر در عمل، استفاده از استیبل‌کوین‌های الگوریتمی را غیرقانونی خواهد کرد. سازمان کوین سنتر این موضوع را مغایر با حقوق تضمین شده در اصلاحیه اول قانون اساسی آمریکا می‌داند و معتقد است که چنین ممنوعیتی، به منزله ممنوعیت انتشار کد است. به جای ممنوعیت کامل، آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که ناشران این توکن‌ها در نهاد ناظر بازار سرمایه آمریکا (SEC) ثبت‌نام کنند تا تحت نظارت قرار گیرند.

در همین حال، ارزش کل بازار جهانی استیبل‌کوین‌ها در سال 2024 با افزایشی حدود 22 درصدی به رقم 158.957 میلیارد دلار رسیده است. در این میان، استیبل‌کوین تتر (USDT) با سهم 69.10 درصد از کل بازار، جایگاه برتر را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، یو‌اس‌دی کوین (USDC) با 20.90 درصد سهم بازار، در رتبه دوم قرار گرفته است.

اخبار مرتبط:

افزایش ارزش استیبل‌کوین‌ها، نشانه‌ای از ورود سرمایه به بازار!

منبع:
bitcoinist
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *