شراکت سوئیفت با چین لینک برای پروژه انتقال رمز ارز

شراکت سوئیفت با چین لینک برای پروژه انتقال رمز ارز متقابل زنجیره ای
۷ مهر ۱۴۰۱

 

سرگئی نظروف، بنیانگذار چین لینک، در کنفرانس SmartCon 2022 نیویورک همراه جاناتان ارنفلد سوله، مدیر استراتژی سوئیفت اعلام کردند. که سیستم پیام‌رسانی بین بانکی SWIFT با ارائه‌دهنده قیمت Oracle Chainlink برای کار بر روی یک پروژه اثبات مفهوم (PoC) همکاری میکنند این سیستم به شرکت‌های مالی سنتی امکان می‌دهد در شبکه‌های بلاک چین تراکنش کنند.

 

سوئیفت از پروتکل “قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای” (CCIP)، در اثبات اولیه مفهوم استفاده می کند. CCIP سوئیفت را قادر می‌سازد تا به انتقال رمز ارز های  درون زنجیره‌ای دستور دهد و به شبکه سوئیفت کمک می‌کند تا در تمام محیط‌های بلاک چین قابل همکاری باشد.

در این کنفرانس، سوله گفت که “علاقه غیرقابل انکار سرمایه گذاران نهادی به دارایی های دیجیتال” وجود دارد، و افزود که این بازیگران مالی سنتی خواهان دسترسی به دارایی های دیجیتال و سنتی در یک پلت فرم هستند. PoC از پروتکل “قابلیت همکاری زنجیره‌ای” (CCIP) استفاده می‌کند و به پیام‌های سوئیفت اجازه می‌دهد تا انتقال رمز ارز را در تقریباً هر شبکه بلاک چینی هدایت کند، که به گفته نظروف، پذیرش بلاک چین‌های فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را، در بازارهای سرمایه و امور مالی سنتی تسریع خواهد کرد.

 

سیستم پیام‌رسانی بین‌بانکی سوئیفت، پرکاربردترین پلتفرم برای تراکنش‌های سنتی برون مرزی است که بیش از 11000 بانک را در سراسر جهان به هم متصل می‌کند. در ماه آگوست این سیستم به طور متوسط ​​44.8 میلیون پیام در روز را ثبت کرد.

 

چین لینک اضافه کرد که این همکاری با سوئیفت به موسسات مالی اجازه می‌دهد تا بدون جایگزینی، توسعه و ادغام اتصالات جدید در سیستم‌های قدیمی، قابلیت بلاک چین را به دست آورند، چیزی که گفته می‌شود نیاز به تغییرات اساسی با هزینه «فوق العاده بالا» دارد.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *