ممنوعیت موقت تراکنش‌های رمزارز در میکسرها!

ممنوعیت موقت تراکنش‌های رمزارز در میکسرها!
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

قانونگذاران آمریکایی در راستای مقابله با پولشویی، لایحه قانون یکپارچگی بلاک‌چین را در تاریخ 7 می (18 اردیبهشت) به مجلس این کشور ارائه کرده‌اند. این لایحه با هدف ممانعت موقت از مشارکت موسسات مالی در تراکنش‌های مرتبط با وجوه عبوری از میکسرهای رمزارز تدوین شده است. صرافی‌های رمزارز، ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی و سایر کسب‌وکارهای ثبت‌شده خدمات پولی مشمول این محدودیت خواهند شد.

علاوه بر این، لایحه مذکور انتقال مستقیم وجوه به آدرس‌های شناخته‌شده به عنوان میکسر را نیز ممنوع می‌کند.

طبق مفاد قانون یکپارچگی بلاکچین، وزارت خزانه‌داری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی کالا و وزارت دادگستری آمریکا موظف هستند طی دو سال، پژوهشی جامع در خصوص میکسرهای دارایی دیجیتال، ارزهای محرمانه و فناوری‌های افزایش‌دهنده ناشناس انجام دهند.

هدف از این مطالعه، بررسی و تحلیل موارد زیر است:

  • آمار مربوط به استفاده‌های غیرقانونی از این ابزارها
  • بررسی کاربردهای قانونی آنها
  • ارائه پیشنهادات قانونی متناسب برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با این ابزارها

قانونگذاران آمریکایی با اشاره به پتانسیل سوءاستفاده از میکسرهای رمزارز در فعالیت‌های پولشویی، خواستار اعمال نظارت و حسابرسی‌های دقیق بر این پلتفرم‌ها شده‌اند. به عقیده آنها، در سال‌های اخیر شاهد استفاده از دارایی‌های دیجیتال برای تامین مالی فعالیت‌های تروریستی بوده‌ایم. قانون یکپارچگی بلاکچین در راستای تحقق این هدف و افزایش نظارت مقامات ایالات متحده بر میکسرها تدوین شده است.

اخبار مرتبط:

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *