شرکت تتر 5.2 میلیون دلار استیبل‌کوین تتر را مسدود کرد!

شرکت تتر 5.2 میلیون دلار استیبل‌کوین تتر را مسدود کرد!
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

در تاریخ 14 می (25 اردیبهشت)، شرکت تتر بالغ بر 5.2 میلیون دلار استیبل‌کوین تتر را که به کلاهبرداری‌های فیشینگ مربوط می‌شد، مسدود کرده است. گفتنی است که این مقدار تتر در 12 کیف پول اتریوم با برچسب «آدرس تتر ممنوع شده»، ذخیره شده بودند.

در همین‌راستا، پائولو آردوینیو، مدیرعامل تتر بیان کرد که این شرکت از زمان راه‌اندازی خود بیش از 1.3 میلیارد دلار از وجوه را مسدود کرده است که تقریباً 1.6 میلیون دلار مربوط به تامین مالی تروریسم می‌شود.

در ژانویه 2022، تتر سه آدرس اتریوم را که دارای بیش از 150 میلیون دلار USDT بودند به لیست سیاه خود اضافه کرد. همچنین در اکتبر همان سال مجددا این شرکت 8.2 میلیون دلار USDT را در شبکه اتریوم مسدود و 215 آدرس USDT مبتنی بر شبکه اتریوم را به لیست سیاه خود اضافه کرد. داده‌ها در اواخر سال 2022 نشان می‌داد که تتر بیش از 360 میلیون دلار دارایی را مسدود کرده است. با این‌حال، گزارش شده که تتر در اکتبر 2023، بالغ بر 817000 دلار USDT مرتبط با فعالیت‌های تروریستی در اوکراین و اسرائیل را مسدود کرده و یک ماه بعد مجددا 225 میلیون دلار USDT مرتبط با کلاهبراری عاشقانه را مسدود کرده است.

شایان ذکر است که شرکت تتر با 24 سازمان مجری قانون در بیش از 40 کشور همکاری کرده است. این شرکت در 12 ماه گذشته بر روی 198 درخواست از سوی سازمان‌های مجری قانون برای مسدود کردن کیف پول‌ها نیز همکاری کرده است.

 

اخبار مرتبط:

برد گارلینگهاوس: تتر تحت نظارت بیشتری قرار می‌گیرد!

منبع:
cointelegraph
یاسمین معصومی

من یکی از علاقمندان به حوزه برنامه نویسی هستم و جالبه که به واسطه‌ی این حوزه و به صورت اتفاقی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم. من عاشق یادگیری چیزهای جدیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *