نبرد قانونی تگزاسی‌ها علیه قانون جنجالی SEC

نبرد قانونی تگزاسی‌ها علیه قانون جنجالی SEC
۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

انجمن بلاک‌چین و ائتلاف آزادی رمزارز تگزاس (CFAT) علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به دلیل قانون جنجالی «دیلر» (dealer) شکایت کرده‌اند. آن‌ها در این شکایت ادعا می‌کنند که SEC از اختیارات خود تجاوز کرده و یک قانون غیرمنطقی را تصویب کرده است که تعریف دیلر اوراق بهادار را گسترش می‌دهد.

  • قانون دیلر مجموعه‌ای از قوانین و مقررات است که به فعالیت دیلرها در بازار اوراق بهادار می‌پردازد. دیلر به فرد یا شرکتی گفته می‌شود که به طور منظم به خرید و فروش اوراق بهادار برای حساب خود یا به نمایندگی از دیگران می‌پردازد.

    یکی از اقدامات کلیدی SEC در این راستا، گسترش تعریف دیلر  اوراق بهادار برای شامل شدن پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز است. این امر به این معنی است که پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز مانند باید تحت همان قوانین و مقرراتی که بر سایر دیلرهای اوراق بهادار اعمال می‌شود، فعالیت کنند.

در این شکایت، شرکت‌های رمزارز استدلال می‌کنند که قانون جدید مبهم و گسترده است و پیامدهای آن برای فعالان بازار رمزارز روشن نمی‌باشد. آن‌ها همچنین معتقدند که اجرای این قانون نقض قانون رویه‌های اداری (APA) است.

انجمن بلاک‌چین و ائتلاف آزادی رمزارز تگزاس متعهد به حفاظت از اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال آمریکا هستند. این شکایت به دنبال دستور قضایی برای لغو گسترش قانون دیلر SEC و جلوگیری از اعمال آن در این صنعت است. این شکایت همچنین تاکید می‌کند که این قانون باعث «آسیب جبران‌ناپذیر» به میلیون‌ها آمریکایی و شرکت‌هایی خواهد شد که در معاملات دارایی‌های دیجیتال دخیل هستند.

اخبار مرتبط:

حمایت مجدد سناتور تگزاس از صنعت ماینینگ بیت‌کوین

منبع:
bitcoinist
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *