بانک مرکزی عربستان؛ تحقیق گسترده در مورد راه‌اندازی رمزارز ملی این کشور

۵ بهمن ۱۴۰۱

بانک مرکزی عربستان سعودی در حال گسترش تحقیقات خود در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌باشد، اما هنوز زمان مشخصی را برای راه‌اندازی آن اعلام نکرده است. این بانک با انتشار اعلامیه‌ای در 23 ژانویه (3بهمن)، اعلام کرد با همکاری بانک‌های محلی و فین‌تِک‌ها (شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی) در حال کار بر روی کاربردهای عمده‌ی CBDC در داخل کشور است. بانک مرکزی عربستان همچنین اظهار کرد: «اگرچه هیچ تصمیمی در مورد عرضه‌ی CBDC در این پادشاهی گرفته نشده است، اما همچنان بر روی بررسی مزایا و خطرات بالقوه‌ی به‌کارگیری CBDC تمرکز دارد.» این اقدام بخشی از چشم‌انداز عربستان سعودی در سال 2030 است که ابتکاری برای کاهش وابستگی به نفت، تنوع بخشیدن به اقتصاد و توسعه بخش‌های خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت‌ها، تفریحات و گردشگری می‌باشد.

در حال حاضر 11 کشور به طور کامل از CBDC در معاملات روزانه خود استفاده می‌کنند و 17 کشور نیز در حال اجرای مراحل آزمایشی آن هستند.

منبع:
cointelegraph.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *