هشدار صندوق بین‌المللی پول در مورد پیامدهای گسترش ارزهای دیجیتال

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

صندوق بین المللی پول (IMF) به کشورهای گروه جی‌بیست (G-20) هشدار داده است که گسترش و رواج استفاده از دارایی‌های رمزنگاری سبب می‌شود که بانک‌ها با کاهش سپرده‌گذاری روبرو شوند و در نهایت خدمات وام‌دهی خود را محدود کنند. گزارش صندوق بین‌المللی پول درباره «پیامدهای مالی دارایی‌های رمزنگاری در سطح کلان» در ماه فوریه (بهمن) در جریان نشست گروه G-20 ارائه شده بود و در روز دوشنبه، چند روز پس از سقوط بانک‌های سیگنچر، سیلیکون ولی و سیلور گیت به طور عمومی منتشر شد.

در بخشی از این گزارش آمده است که گسترش سریع استفاده‌ از ارزهای دیجیتال، خطرات قابل توجهی برای اثربخشی و کارایی سیاست‌های پولی، مدیریت نرخ تبدیل ارز، اقدامات مدیریتی جریان سرمایه و همچنین برای سیاست‌های ثبات اقتصادی به همراه دارد.

این گزارش همچنین بیان می‌کند که «اگرچه خطرات زیادی در ارتباط با دارایی‌های کریپتو وجود دارد اما اهمیت و ارتباط ریسک‌های خاص بسته به شرایط  هر کشور متفاوت است.»

در ادامه این گزارش آمده است که علی‌رغم ریسک‌های قابل‌توجه، دارایی‌های رمز ارزی فناوری‌هایی را توسعه داده‌اند که بخش عمومی می‌تواند برای رسیدن به اهداف سیاستی خود از آن‌ها استفاده کند.

منبع:
coindesk
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *