قوه قضاییه، برای استرداد سینا استوی اعلان قرمز صادر کرد!

قوه قضاییه، برای استرداد سینا استوی اعلان قرمز صادر کرد
۹ آذر ۱۴۰۲

در تاریخ 22 آبان سال جاری، علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری تهران، رای نهایی خود را در رابطه با پرونده صرافی کریپتولند که بیش از 51 هزار شاکی خصوصی دارد، صادر و ابلاغ کرد. اما پس از منتشر شدن این خبر، یک تصویر از سینا استوی در خارج از کشور باعث برخی گمانه‌زنی‌ها شد.

قوه قضاییه در این رابطه بیان کرد که وی با قرار وثیقه بیرون آمده و ممنوع المعامله و ممنوع الخروج بوده است. با این‌حال، او به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و قوه قضاییه برای دستگیری وی اعلان قرمز به پلیس بین‌الملل ارسال کرده است. البته، از میان متهمان پرونده فقط یک نفر فراری است و دیگر متهمان پرونده در داخل کشور هستند.

لازم به ذکر است که ابتدا استوی برای بازپرداخت و رد مال مطالبات قربانیان با قوه‌قضاییه همکاری موثری داشته است. با این‌حال، یک حمله هکری به کیف‌پول کاربران باعث از دست رفتن 110 میلیون شد که با پیگیری مقامات قضایی هکر دستگیر و وجوه سرقتی بازگشت. به طورکلی این پرونده 7 متهم دارد که برای همه آن‌ها حکم قطعی صادر شده است.

  • دادگاه سینا استوی را به 15 سال حبس، 75 ضربه شلاق، پرداخت جزای نقدی، ردمال و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم کرد.
  • مهدی استوی به ۸ سال حبس، 50 ضربه شلاق، جزای نقدی، رد مال و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شد.
  • حسن گل محمدی به 5 سال حبس و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شد.

همچنین، متهمان علی فهیمی کاشانی، بهنام بخشی و جواد ارژدل نیز هر کدام به یک سال حبس و محرومیت از هرگونه کارهای دولتی محکوم شدند. در ادامه، دادگاه حکم انحلال شرکت اکسیر سبز را داد.

 

اخبار مرتبط:

حکم پرونده صرافی کریپتولند مشخص شد!

منبع:
mizanonline
یاسمین معصومی

من یکی از علاقمندان به حوزه برنامه نویسی هستم و جالبه که به واسطه‌ی این حوزه و به صورت اتفاقی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم. من عاشق یادگیری چیزهای جدیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *