تعداد استیبل کوین TUSD به 2 میلیارد دلار واحد افزایش یافته است

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

در ماه گذشته، میزان عرضه یا تعداد توکن‌های در گردش چندین استیبل کوین از قبیل «USDC ،BUSD ،GUSD و USDD» با کاهش روبرو بوده است. در این میان تعداد استیبل کوین‌های جمینای (GUSD) از دیگر استیبل کوین‌ها کمتر می‌باشد چراکه در طول 30 روز گذشته میزان بازخرید GUSD، بیش از 30 درصد بوده است. بعد از GUSD، استیبل کوین BUSD در رتبه دوم بیشترین میزان بازخرید قرار گرفته است. منظور از بازخرید در اینجا حذف استیبل کوین موجود یا به عبارتی خارج شدن از بازار آن می‌باشد که از طریق آزاد کردن پشتوانه یا وثیقه استیبل کوین موردنظر از خرانه‌های‌ اصلی آن صورت می‌گیرد.

با این حال، استیبل کوین تی‌یواس‌دی با نماد (TUSD) توانست میزان عرضه‌ی خود را به طور چشم‌گیری افزایش دهد. در واقع، در 11 مارچ 2023 (20اسفند1401) جامعه ارزهای دیجیتال شاهد دی‌پگ شدن USDC و سقوط قیمتی آن به 0.88 سنت بودند. بر اساس داده‌ها، در همین روز که USDC وابستگی قیمتی خود به دلار آمریکا را ار دست داد، تعداد TUSDهای در گردش حدود 1.33 میلیارد واحد ثبت شده است. این در حالی است که در 24 فوریه، این میزان، تنها 927 میلیون واحد بوده است. نکته قابل توجه اینجاست که در حال حاضر و در عرض 18 روز پس از دی‌پگ شدن USDC، میزان TUSDهای در گردش به بیش از 2 میلیارد واحد افزایش پیدا کرده است.

منبع:
news.bitcoin
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *