دوربین پلیس باعث لو رفتن عبارت بازیابی یک مظنون شد

دوربین پلیس باعث لو رفتن عبارت بازیابی یک مضنون شد
۲۹ آذر ۱۴۰۱

در یک بازرسی که توسط آژانس پلیس ایالتی نوادا انجام شد، پس از دستگیری مظنون و در حین جستجوی بدنی او، عبارت بازیابی کیف پول او توسط دوربین نصب شده، روی بدن پلیس ضبط شد. در این ویدیو که در توییتر پخش شده است دو افسر پلیس را نشان می‌دهد که ماشین یک مظنون را جستجو می‌کنند و با تکه‌های کاغذی مواجه می‌شوند. مظنون بعد از باز کردن تکه‌های کاغذ عبارت بازیابی خود را که به صورت دست‌نویس نوشته شده بود، نمایان ‌می‌شود. نوشتن عبارت بازیابی روی کاغذ روشی محبوب برای جلوگیری از سرقت‌های آنلاین است. با ثبت این حادثه توسط یکی از دوربین‌های متصل به افسر پلیس، اکنون عبارت بازیابی کیف پول این مظنون، به اطلاعات عمومی تبدیل شده است.

پس از این اتفاق، افراد سرشناس زیادی در مورد خطرات پیرامون ذخیر سازی کلمات خصوصی هشدار دادند. مدیر عامل بایننس بعد از دیدن این ویدئو به سرمایه‌گذاران در مورد خطرات مختلف موجود در روش‌های ذخیره رمزارزها هشدار داد. او گفت:

من طرفدار انتخاب آزاد هستم. شما اختیار این را دارید که رمزارز خود را هر طور که می‌خواهید نگهداری کنید. اما از خطرات هر روش آگاهی پیدا کنید.

این ویدئو باعث ایجاد بحث و مکالمات زیادی در شبکه های اجتماعی در مورد بهترین روش برای ذخیره عبارات بازیابی شده است. عده‌ای دستگیری سم بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، به دلیل سوء استفاده از دارایی‌های مشتریان را نشانه‌ای برای تغییر در  روش‌های ذخیره‌سازی بلندمدت رمزارز می‌دانند.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *