نبرد حریم خصوصی؛ دادگاه اسپانیا درخواست ورلدکوین را رد کرد!

نبرد حریم خصوصی؛ دادگاه اسپانیایی درخواست ورلدکوین را رد کرد!
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

دادگاهی در اسپانیا درخواست شرکت ورلدکوین (Worldcoin)، که توسط سم آلتمن (Sam Altman)، مدیرعامل اوپن‌ای‌آی (OpenAI) تاسیس شده است، برای لغو دستور توقف جمع‌آوری داده در این کشور را رد کرد. این دستور توسط آژانس حفاظت از داده‌های اسپانیا (AEPD) به طور موقت و برای سه ماه صادر شده بود.

ورلدکوین با شکایت به دادگاه عالی اسپانیا، خواستار لغو این دستور شد. این شرکت مدعی بود که دستور AEPD با قوانین اتحادیه اروپا، از جمله GDPR، مغایرت دارد. با این حال، دادگاه عالی درخواست ورلدکوین را رد کرد.

اختلاف اصلی بین ورلدکوین و AEPD بر سر استفاده ورلدکوین از دستگاه‌های اسکن بیومتریک «اورب» (Orb) برای ثبت هویت کاربران است. کاربران با ثبت هویت خود در این سیستم توکن WLD دریافت می‌کنند. این روش جمع‌آوری اطلاعات با انتقادهایی درخصوص نقض حریم خصوصی کاربران روبه‌رو شده است.

اسپانیا تنها کشوری نیست که ورلدکوین در آن با چالش‌های نظارتی مواجه شده است. پیش از این، فعالیت این شرکت در هنگ‌کنگ، کنیا و هند نیز به دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، مورد بررسی یا توقف قرار گرفته بود.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *