3 پروژه برتر بلاک چین آفریقا

3 پروژه برتر بلاک چین آفریقا
۱۴ مهر ۱۴۰۱

مگاتک

مگاتک به حل مشکلات انرژی آفریقا و جهان کمک می کند، با استفاده از فناوری بلاک چین، MGT به دارندگان این رمز ارز متعلق به شرکت از طرق سود حاصل از پروژه ها، پاداش مالی می دهد. میدان اول که پروژه بتا نام دارد، یک مزرعه خورشیدی 60 مگاواتی است و شامل 100 مگاوات ساعت فناوری ذخیره سازی پیشرفته است تا حداکثر سودآوری را تضمین کند و فرصت فروش انرژی تجدیدپذیر سبز را با بالاترین نرخ به شرکت های فهرست شده با تراشه های آبی ارائه کند. که قبلاً تعهداتی را برای خروج امضا کرده اند.

 

علاوه بر این، 40 درصد از کل سود مالی حاصل از این پروژه و پروژه‌های خط لوله آتی به شرکت نگهبان MGT (PTY) LTD که مدیران امانت‌دار به طور مستقل مدیریت می‌کنند تعلق خواهد گرفت.

 

کارت زرد

کارت زرد در سال 2016 توسط کریس موریس و جاستین پویرو با این ایده که آفریقایی‌ها را در داخل و خارج از کشور قادر به خرید و فروش ارز دیجیتال، با استفاده از ارز محلی خود از طریق انتقال بانکی، پول نقد و پول موبایلی کند، تأسیس شد.

 

این استارت آپ به طور رسمی در سال 2019 در نیجریه راه اندازی شد، جایی که بیش از 35000 بازرگان دارد و گفته می شود که تنها در سال 2020 بیش از 165 میلیون دلار حواله ارزهای دیجیتال را پردازش کرده است. این شرکت در همان سال، عملیات خود را به آفریقای جنوبی و بوتسوانا گسترش داد و نیز 1.5 میلیون دلار سرمایه اولیه برای راه اندازی خدمات خود در کنیا و کامرون جمع آوری کرد.

کارت زرد ساده ترین راه برای خرید و فروش فوری بیت کوین، اتریوم و تتر با بهترین نرخ ها با کارمزد صفر است.

 

درخشندگی

پروژه درخشندگی که در سال 2014 تأسیس شد، یک شبکه بلاک چین تاسیس شده است که هدف آن “بانک کردن افراد بدون بانک” است. این امر به ویژه در آفریقا، جایی که شهروندان هنوز به خدمات بانکی و مالی اصلی دسترسی ندارند، اهمیت دارد.

 

به همین دلیل “درخشندگی” به دنبال ایجاد زیرساختی در سراسر آفریقا است که مردم را به سیستم مالی متصل کند. با این گفته، درخشندگی در حال حاضر شبکه ای را برای تسهیل تراکنش های سریع، کارآمد و مقیاس پذیر دارد. به عنوان مثال، صرف نظر از اینکه فرستنده و گیرنده در کجا قرار دارند، تراکنش های ستاره ای اغلب کمتر از 4-5 ثانیه طول می کشد تا تایید شود.

 

 

منبع:
newsbtc
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *