سقف واریز ریالی به صرافی‌ها به «25میلیون تومان» کاهش یافت

۱۰ دی ۱۴۰۱

بر اساس اطلاعیه‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با صرافی‌های رمزارز داخلی، به دستور بانک مرکزی، جمع کل واریز ریالی از طریق درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها در هر شبانه‌روز برای هر «کد ملی» به 25 میلیون تومان کاهش یافته است.

درواقع سقف تراکنش روزانه در درگاه‌های پرداخت اینترنتی برای هر فرد 100 میلیون تومان است؛ اما سهم درگاه صرافی‌‌های رمزارز از این رقم تنها 25 میلیون تومان می‌باشد. این درحالی است که پیش‌تر، طبق اعلام بانک مرکزی سقف واریزی به صرافی‌ها برای هر «کارت بانکی» 25 میلیون تومان بود و افراد می‌توانستند از طریق 4 کارت بانکی مختلف صد میلیون تومان واریزی خود را انجام دهند. اکنون با اعمال این محدودیت جدید، اگر هر فرد از طریق یک یا چند کارت بانکی مجموعا 25 میلیون تومان پرداخت در درگاه صرافی‌ها انجام دهد، سقف تراکنش او پر شده و تا 24 ساعت بعدی امکان انجام تراکنش واریزی در صرافی‌های رمزارزی را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است، برخی صرافی‌ها امکان واریز ریالی نامحدود را از طریق قابلیت «واریز شناسه‌دار» و یا «شماره حساب‌های درج شده در سایت صرافی» فراهم کرده‌اند.

ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *