گزارش: چشم انداز توکن‌های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

توکن‌های بومی هوش مصنوعی (AI) در حال پیشرفت روز افزون هستند. «ChatGPT» و «SingularityNET’s AGIX» از جمله محصولاتی هستند که می‌توان به آن اشاره کرد؛ چراکه «AGIX» تنها در ماه گذشته به بالاترین حد خود یعنی 742 درصد سود کرده است و در سه روز اخیر با رشد 100 درصدی از 0.25 دلار در 3 فوریه (14 بهمن‌ماه) به 0.48 دلار در 6 فوریه (17 بهمن‌ماه) صعود کرد. در حال حاضر جایگاه این توکن در بازار جهانی ارزهای‌دیجیتال با رشد بیش از 517.3 میلیون دلار، 91 می‌باشد. این روند داغ و رو به رشد توکن‌های هوش مصنوعی ثابت کرده‌اند که زمان ورود به جریان اصلی فرا رسیده است؛ در همین حال شرط‌بندی 10 میلیارد دلاری مایکروسافت در توکن ChatGPT نیز این ادعا را تایید می‌کند.

AGIX SingularityNET توسط دانشمند هوش مصنوعی، دکتر بن‌گورتزل (Dr.Ben Goertzel) تاسیس شده است. هدف اصلی این پروژه توسعه یک «AGI» است که به عنوان هوش عمومی مصنوعی نیز شناخته می‌شود. تاکنون محصولات SingularityNET رشد قابل توجهی در مورد فعالیت‌های زنجیره‌ای داشته‌اند. طبق انتشار یک پست در وبلاگ این پروژه، هدف SingularityNET برای توسعه AGI به زودی محقق خواهد شد درحالیکه زبان برنامه‌نویسی MeTTa که SingularityNET برای رسیدن به هدف خود از آن استفاده خواهد کرد نیز نتایج مثبتی را نشان داده است.

همانطور که تکنولوژی هر قرن به تکامل خود ادامه داده است، هوش مصنوعی بخشی از تکامل تکنولوژیکی آن محسوب می‌شود. شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و مایکروسافت علاقه خود را به این حوزه فناوری ابراز کرده‌اند؛ در نتیجه می‌توان گفت توکن‌های هوش مصنوعی از رمز ارزهای برتر از جمله بیت‌کوین و اتریوم پیشی گرفته‌اند. هفته گذشته گوگل سرمایه‌گذاری نزدیک به 400 میلیون دلاری خود را در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic AI اعلام کرد که در حال حاضر رقیبی برای ChatGPT OpenAI می‌باشد. علاوه بر این، شرکت مایکروسافت نیز در سال 2019 یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های بزرگ فناوری نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند در ماه‌های آینده همچنان سودمند باشد. این وضعیت موجود می‌تواند آغازگر دوره جدیدی از پذیرش SingularityNET، توکن بومی آن و به طور کلی صنعت رمزنگاری باشد.

منبع:
newsbtc
عاطفه حیدری

...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *