سرقت بیش 100 میلیون دلار از یک صرافی در شبکه سولانا

سرقت 100 میلیون دلاری از یک صرافی در شبکه سولانا
۲۰ مهر ۱۴۰۱

در چند ماه گذشته، شبکه بلاکچین Solana  قربانی تعدادی هک و سوء استفاده شده است. به طور مثال، دیروز خبر یک کلاهبرداری در مورد کیف پول فانتوم (کیف پول غیرمتمرکز سولانا) پخش شد و درست زمانی که جامعه سولانا  ازاین کلاهبرداری در کیف پول فانتوم باخبر شدند، از صرافی Mango Markets (صرافی غیرمتمرکز ساخته‌شده روی بلاکچین سولانا) نیز مبلغ هنگفت بیش از 100 میلیون دلار به سرقت رفت.

 

صرافی منگو مارکت، به کاربران اجازه میدهد تا دارایی‌های رمز ارز را وام دهند-وام بگیرند، مبادله کنند و از معاملات اهرمی استفاده کنند. تفاوت پلتفرم منگو با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز این است که دارای قسمت Order Book (دفتر ثبت سفارش خرید و فروش یک دارایی) است.

 

این هکر با دستکاری ارزش وثیقه‌ی وام‌ها در این صرافی و با بالا بردن آن به طور موقت، توانسته است وام هنگفتی از خزانه‌ی صرافی برداشت کند. به دنبال آن، تیم منگو مارکت به منظور تحقیقات بیشتر از کاربران خواست تا اطلاع ثانوی هیچ گونه واریزی به این صرافی نداشته باشند.

 

اینطور که از شواهد پیداست؛ جامعه‌ی کاریران سولانا سال سختی پیش رو داشته است. شبکه‌ی بلاکچین آن عملکرد ضعیفی از خود ارایه داده است. این شبکه دچار قطعی‌های متعدد و طولانی شده که افزایش انتقادها از عملکرد آن را به دنبال داشته است. مشکلات امنیتی برنامه‌های مبتنی بر این شبکه نیز به شهرت آن صدمه زده است. هک شدن کیف پول‌های phantom و slope گواهی بر این ادعا است. بنابراین طبیعی است که هک‌ها، اختلال‌های مکرر و شکست‌های این شبکه باعث تردید سرمایه‌گذاران جهت انتخاب شبکه سولانا و سایر پلتفرم‌های قرار گرفته در بستر آن، برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال، شود.

 

منبع:
watcher.guru
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *