در سال2022، هر روز 350 «توکن کلاهبرداری» ساخته شده است

امسال هر روز 350 «رمزارز کلاهبرداری» جدید ایجاد می‌شود
۴ دی ۱۴۰۱

بر اساس گزارشی از سالیدوس لبز (Solidus Labs)، شرکت پایش ریسک بلاکچین، در سال2022، روزانه بیش از 350 توکن تقلبی ایجاد شده است که میلیون‌ها سرمایه‌گذار را در سراسر دنیا فریب داده است. بر اساس این گزارش از ابتدای سال تا 1 دسامبر، 117629 «توکن کلاهبرداری» روانه بازار شده است که این تعداد افزایش 41 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. در این میان بلاکچین «BNB Chain» بیشترین تعداد رمزارز کلاهبرداری را در خود جای داده است، به طوری که 12٪ از تمام توکن‌های «BEP-20» تقلبی هستند. شبکه اتریوم با 8 درصد از توکن‌های تقلبی ERC-20، در مقام دوم قرار دارد.

 

یکی از پرکابردترین روش‌های کلاهبرداری راگ پول (rug pull) است که در آن یک فرد یا تیم یک توکن بی‌ارزش ایجاد می‌کند و با تبلیغات فراوان سرمایه‌گذاران زیادی را جذب این توکن می‌کنند. سپس زمانی که قیمت توکن بالا رفت، سازندگان توکن پول سرمایه‌گذاران را به جیب می‌زنند و ناپدید می‌شوند. عجیب‌ترین پروژه کلاهبرداری که در سال 2022 با موفقیت اجرا شد، کلاهبرداری 3.3 میلیون دلاری از پروژه بازی مرکب (SQUID) بود که در عرض چند روز 45000 درصد رشد کرد و سپس قیمت آن سقوط کرد و ارزش آن به صفر رسید.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *